Uživatelé iPhonu 11 Pro Max zuří, hodnocení DXOMARK není podle jejich očekávání

Po téměř dvou měsících po představení zařízení iPhone 11 Pro Max společnost DxOMark konečně vydala svoji recenzi kamery pro vlajkovou loď společnosti Apple.

Nebudu se tajit tím, že jsem byl také zvědavý na výsledek. Nečekal jsem, že by iPhone 11 Pro Max skončil na prvním místě, ale chtěl jsem vědět kam až se dostane se svým trojitým fotoaparátem. Telefon má příjemně vysoké skóre, porazil i několik dalších vlajkových lodí oznámených v tomto roce, ale skončil na třetím místě v seznamu se skórem 117.Bohužel prohrál s Huawei Mate 30 Pro a stále čerstvým Xiaomi Mi CC9 Pro Premium.

iPhone 11 Pro MAX

Asi si řeknete, super výkon. Na to, že iPhone má pouze trojitý fotoaparát se snímači nepřesahující 12 MP je umístění bezvadné… Až zarážející, co inženýři z Californie dokázali. Ale pak je tu ta druhá skupina. Ano, majitelé těchto zařízení. Kteří nemohou překousnout, že jejich telefon s cenou okolo 40 tisíc korun byl poražen Huawei Mate 30 Pro a Xiaomi Mi CC9. Huawei by možná ještě rozdýchali, ale to, že jejich vlajkovou loď sestřelí Xiaomi s cenovkou kolem cca 10 tisíci korun, to už na ně bylo asi vážně moc.

Huawei Mate 30 Pro

Protože sotva po 24 hodinách, co vyšlo hodnocení Apple iPhone 11 Pro Max, byl DxOMark pravděpodobně pod palbou fanoušků (fanatiků) společnosti Apple. Přestože obrazové skóre iPhone 11 Pro Max dosáhlo vrcholu 124, jeho video skóre zaznamenalo 102, tak tento smartphone získal 117 celkového skóre, kde se umístil na třetím místě.

Xiaomi CC9 Pro

Výhrady fanoušků směřovaly hlavně k pravidlum testů a nejvíce je pak naštvalo nastavení testů videa. Protože testy probíhají vždy (v defaultním nastavení telefonu) tady má iPhone 11 Pro Max nastaveno 1080p se 30 fps. Je tedy jednoznačné, že nepodává ty nejlepší výsledky v porovnání se 4K rozlišením. Nakonec tyto nepokoje a dohady donutilo DxOMark k reakci. Proto nyní od 1. listopadu v rámci objektivity přistoupí ke změně testování videa, kdy bude vždy použito nejlepší možné nastavení kvality.

Vyjádření DXOMARK

Bohužel ani toto, nestačilo některým radikálním „jablíčkářům“ a stále útočí na DXOMARK. Dokonce se začalo mluvit o obvinění z korupce. Případně, že to celé bylo vytvořeno záměrně aby se poškodil Apple a jeho vlajková loď iPhone 11 Pro Max.

iPhone 11 Pro Max

Jak tento problém vidíte Vy? Já osobně v tom vidím pouze neúměrnou fanouškovskou zlobu, která není na místě. Skupina DXOMARK dělala a dělá stovky, nebál bych se říct tisíce testů. A všechny fungují podle předem nastavených kritérií na trhu nenajdete respektovanější testery.

Autor: Lukáš

Zdroj:DXOMARK

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.