V USA se stále bojuje proti Huawei

Američtí senátoři a Sněmovna reprezentantů představili návrhy zákonů, které by Huawei omezily i přes oznámení prezidenta Trumpa o uvolnění obchodních omezení společnosti.

Předložená legislativa by znemožnila odstranění Huawei z černé listiny obchodu bez souhlasu sněmovny a Senátu a nechala kongres zakázat výjimky udělené americkým společnostem, které obchodují s Huawei, uvedl Reuters.

Donald Trump


„Americké společnosti by neměly být v obchodním spojení s naším nepřítelem. Je možné, že jejich výrobky slouží ke špehování Američanů,“ uvedl ve svém prohlášení republikánský senátor Tom Cotton.

V květnu USA přidaly Huawei do černé listiny obchodu a uvedly, že společnost by mohla použít své vybavení k narušení národní bezpečnosti, což Huawei opakovaně popíral. Stejně jako v případě blacklistu je Huawei zakázáno kupovat technologie z USA.

Po měsíci, aby obnovil obchodní jednání s Čínou, americký prezident Donald Trump oznámil, že Huawei může obnovit nákup amerických technologií. Trumpovy připomínky přinesly radost Huawei dodavatelům.

Nedávná zpráva řekla, že USA vydají další licence firmám, které chtějí prodat svůj produkt Huawei. A toto udělování licencí se může uskutečnit v červenci nebo v srpnu 2019.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.