Věděli jste? Huawei má rozsáhlé obchodní impérium mimo chytrých telefonů a telekomunikací

Kdykoli někdo slyší o Huawei, tak věci, které se jim dostanou do mysli, zahrnují chytré telefony a telekomunikační zařízení. Společnost však vlastní a provozuje celou řadu vedlejších podniků, od hotelů po jídlo a víno. Je zajímavé, že většina z uvedených vedlejších podniků se stará hlavně o zaměstnance a zákazníky Huawei, zatímco služby poskytované některými mohou využívat široká veřejnost.

Přestože Huawei vytváří příjmy vyšší než 100 miliard USD a má přes 180 000 zaměstnanců, stále má prvky toho, co lze nazvat rodinným podnikem. Členové rodiny generálního ředitele Huawei, Ren Zhengfei, hrají klíčovou roli při vedení výše zmíněného vedlejšího podnikání, které není spojeno s telekomunikačním sektorem.

Ren Zhengfei

Zatímco většina z nás ví o finanční ředitelce Huawei Sabrině Meng Wanzhou, která se stala známou po loňském zatčení v Kanadě ovšem mnohem méně je známo o Renově manželce, synovi a bratrovi.

Steven Ren Shulu, kterému je 63 let, je mladším bratrem Ren. Zatímco web Huawei ho oslovuje jako vedoucí logistiky ve společnosti, dohlíží také na stavební, stravovací a pohostinské podniky.

Jedna pozoruhodná stavba zahrnuje svěží školící areál Songshan Lake v Dongguanu, který by měl být dokončen do roku 2023. Areál bude mít kancelář pro 25 000 zaměstnanců Huawei, z nichž všichni budou mít také bytový dům v prostoru.

Syn Ren Zhengfei je Ren Ping, který má 44 let. Je mužem zodpovědným za Shenzhen Smartcom Business Co. Limited, která je dceřinou společností, která drží více než tucet hotelů a služeb v různých zemích, včetně Jižní Afriky, Číny, Thajska a Saúdské Arábie. Jak již bylo zmíněno, většina těchto nemovitostí slouží pouze zaměstnancům a zákazníkům společnosti Huawei. Zatímco některé, objekty jako třeba Amber House v Nanjingu – si může zarezervovat kdokoli online.

Podle záznamů čínské společnosti je také prezidentem Shanghai Mossel Trade Co Ltd, dceřiné společnosti, kde také pracuje manželka Ren Zhengfei. Společnost se zabývá dováženými potravinami, které zahrnují prvotřídní hovězí maso, jemnou rýži a vína značená Huawei.
V roce 2010, kdy byl Mossel založen, se zpravodajské a mediální domy ptaly „proč by se IT společnost, která má příjmy přes 100 miliard dolarů, dostala do podnikání s prodejem potravin“. Zatímco Huawei nedal žádné odpovědi, zaměstnanec novin Guardian tvrdil, že podnik byl založen poté, co společnost dostala zaplaceno ve formě vína a hovězího masa od argentinského zákazníka, který se snažil vyhnout měnové kontrole.

Generální ředitel společnosti při několika příležitostech prohlásil, že žádný z jeho rodinných příslušníků, by ho jako generálního ředitele Huawei nenahradil.

Jeden výkonný pracovník, který odmítl odhalit svou totožnost, řekl:

Je mi jedno, co dělá rodina šéfa, pokud dostanu svůj plat a dividendy

Autor: Lukáš

Zdroj: GizmoChina

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.