Velké zklamání! Exynos 2200 je výkonnější pouze o 5 % v porovnaní s Exynosem 2100

Samsung Exynos / Zdroj fotografie:

Nový vlajkový procesor od Samsungu Exynos 2200 je v poslední době předmětem mnoha diskuzí, hlavně kvůli jeho GPU, které je vyvinuto ve spolupráci s AMD. Předpokládali jsme, že díky AMD se grafika u Samsungu zlepší, ale opak je pravdou. Nová čísla od analytika TechAltar ukázala, že GPU je nepatrně lepší a CPU o trošku výkonnější. To zklamalo mnoho fanoušků Samsungu, čemuž se nemůžeme divit.

Podle TechAltara je osmijádrový procesor od Samsungu pouze o 5 % rychlejší ve srovnání s Exynosem 2100. To je neskutečně moc za očekáváním. Stejně jako Qualcomm, tak zklamal i Samsung. Procesory nové generace by vždy měly nabízet o 15 – 20 % výkon. Toho jsme se nedočkali ani u jednoho výrobce.

Pomalé CPU by šlo odpustit, kdyby bylo pořádné GPU, ale to také zklamalo. AMD je známé především pro jeho grafické jednotky do počítačů, ale minimálně u mobilů ve spolupráci se Samsungem selhalo. Je to z toho důvodu, že GPU je výkonnější pouze o 17 %. Očekávání byla úplně někde jinde.

Jediným pořádným upgradem se zdá být NPU, které zaznamenalo mimořádný nárůst, který je 115 %. To znamená, že ve srovnání s předchozí generací umí nový procesor rychleji zpracovávat různé operace, jako je třeba načítání obrazu. Je pro Samsung velkou škodou, že zaznamenal zlepšení pouze tam.

Otázkou však zůstává, zdali se zlepšení projeví i v realitě. TechAltar poukázal na to, že se společnost snažila držet různé informace pod pokličkou a dokonce se pokusila zrušit speciální akci na uvedení Exynosu 2200. To samozřejmě nevěstí nic dobrého a spíše to jen znamená, že se Sasmung snaží skrýt nedostatky svého nejnovějšího čipu.

V letošním roce bude zřejmě nejúspěšnější Android procesor od MediaTeku, který naprosto zahanbil Samsung i Qualcomm v prvních letošních testech. Nicméně, Qualcomm zas porazil Samsung, který je pro letošek největším prohercem.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.