Veškerá omezení Huawei by měla skončit, celé tohle je nespravedlivé, uvedl šéf Microsoftu

Prezident společnosti Microsoft a hlavní právní úředník Brad Smith uvedl, že americká vláda s Huawei přistupuje neamerickým způsobem.

V nedávném rozhovoru s Bloomberg Businessweek Smith řekl, že by čínskému telekomunikačnímu gigantu mělo být dovoleno nakupovat americkou technologii, včetně softwaru od jeho společnosti.

Taková opatření by neměla být přijata bez „zdravého základu, logiky a právního státu,“ říká Smith v rozhovoru s Bloomberg Businessweek a dodal, že Microsoft požádal regulační orgány USA, aby to vysvětlily.

„Často dostáváme odpověď:“ No, kdybyste věděli, co jsme věděli, souhlasili byste s námi, „říká. „A naše odpověď zní:“ Skvělé, ukažte nám, co víte, abychom se mohli sami rozhodnout. “ Takto tato země funguje. “ USA

Společnost Microsoft obsluhuje operační systém Windows společnosti Huawei od spuštění své řady notebooků, ale vzhledem k zákazu obchodu Huawei v USA nejsou obě společnosti schopny dále obchodovat.

Trump by měl vědět lépe co dělá, říká Smith, přičemž citoval Trumpovy zkušenosti v hotelovém průmyslu. „Řeknout technické společnosti, že může prodávat produkty, ale ne kupovat operační systém nebo čipy, je jako říkat hotelové společnosti, že může otevřít dveře, ale neukládat postele do hotelových pokojů nebo jídlo ve své restauraci. V každém případě ohrožujete přežití této společnosti. “Již v květnu bylo Huawei zakázáno nakupovat technologie amerických firem podle seznamu entit podepsaného americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

To vedlo nejen pro obchodní ztráty k Huawei, ale také pro její obchodní partnery v USA, včetně velkých firem, jako jsou Qualcomm, Microsoft, Google, Micron a dalších.

Autor: Lukáš

Zdroj: Bloomberg

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.