Vlajkový procesor HiSilicon Kirin je zpět v nové verzi

Kirin
Huawei Mate 40 Pro – poslední smartphone s procesorem Kirin 9000 / Zdroj fotografie: Huawei

Je to už opravdu dlouhá doba, co Huawei čelí sankcím uvalenými Spojenými státy. Ty byly pro čínskou společnost drtivé natolik, že musela omezit na nějakou dobu svou výrobu smartphonů. Zpočátku se sankce vztahovaly pouze na Google služby, ale to se tehdejší americké administrativě nelíbilo, a tak přišla s něčím dalším.

To už byla pro čínského giganta konečná, jelikož musel přestat spolupracovat se Sony, TSMC či OmniVision na té nejvyšší úrovni. Časem alespoň nějaké společnosti dostaly výjimku pro obchodování s Huawei, ale bohužel se TSMC nevrátilo a vyjádřilo se tak, že to nemá ani v plánu. Od té doby řada procesorů Kirin v podstatě stojí.

Před časem se na povrch dostala skvělá zpráva, která uvádí, že Huawei má připravovat nový vlajkový procesor. Ten by měl nést název Kirin 9100 nebo Kirin 9 Gen 1, ale to je ta méně pravděpodobná varianta. Známý leakster Rodent950 navíc nedávno zveřejnil únik o tom, že nový čip Kirin ponese kódové označení KC10. Bohužel informace z minulosti se potvrdili jen částečně, protože Huawei má opravdu v tuto chvíli nový procesor v podobě Kirin 9010 s tím, že to je pouze vylepšený Kirin 9000. Na AnTuTu by měl být schopný dosáhnout skóre až 1,3 milionů bodů, čímž se dostává na úroveň Snapdragon 8 Gen 1+.


Nenechte si ujít:


Procesor je pouze testovací kus. Huawei ho vytvořil jen pro účely testování a ověřování různých faktů. Jeho sériová výroba není v tuto chvíli možná skrze americké sankce. Je velmi nepravděpodobné, že by čínská společnost v nejbližší době tento čip oficiálně představila. Každopádně je to minimálně dobrý náznak do budoucna pro nás zákazníky. Zajímavostí také je, že nadcházející řada Huawei Enjoy 60 může používat dosud neznámý typ procesoru Kirin pro střední třídu.

Posledním vydaným čipem od HiSilicon byl Kirin 9000. Ten dosahoval nejlepších výsledků ze všech procesorů na trhu, ale jeho následovníků jsme se již nedočkali.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *