Vodafone uvedl v Německu na trh 5G pomocí zařízení Huawei

Vodafone nedávno uvedl na trh služby 5G ve Velké Británii a nyní provozuje síťové služby v Německu za pomoci Huawei.

S tímto startem, Vodafone je připraven na výzvu Deutsche Telekom tím, že nabídne levnější plány + širší pokrytí napříč krajem včetně nových 5G obchodů pro uživatele smartphonů od 14,99 eur (16,80 dolarů) měsíčně za první rok. Neomezený datový plán 5G stojí 80 eur, což je méně než vlastní operátor Deutsche Telekomu za 85 eur.

Od 18. července si zákazník může koupit GigaCube 5G od Huawei online a ve vybraných obchodech Vodafone. Je to první mobilní směrovač, který pracuje na síti 5G společnosti Vodafone a může být použit jako náhrada za pomalou linku DSL. GigaCube přináší rychlosti 500 Mbps a může dosáhnout až 1,2 Gbps. Vodafone také prodává Huawei Mate 20 X 5G.

Podobně jako ostatní německé operátory, Vodafone i nadále spolupracuje s Huawei a společnost bude pokračovat ve strategii dvou dodavatelů pro své sítě pomocí Huawei a švédského Ericssonu.

Vodafone uvedl, že do konce letošního roku bude 5G síť pokrývat 25 měst, 25 obcí a 10 průmyslových parků. Vzhledem k tomu, že pokrytí dosáhne do konce roku 2020 10 milionů uživatelů, a 20 milionů do konce roku 2021.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.