Výsledek Huawei z první poloviny roku ukazuje navýšení výnosů o 23,2% navzdory zákazu v USA

30. července společnost Huawei oficiálně oznámila své první pololetí obchodní výsledky roku 2019, což ukazuje, že společnost pokračuje v pokroku, přestože byla přidána na americkou obchodní černou listinu.

Podle společnosti Huawei dosáhla na tržby ve výši 401,3 miliardy juanů, a meziročně vzrostl o 23,2% a čisté ziskové rozpětí 8,7%. Čínský technologický gigant zajišťuje, že jeho podnikání bude dobré jako vždy.

Obchodní příjem společnosti Huawei činil 146,5 miliardy juanů v tržbách. Huawei dosud získala 50 komerčních 5G kontraktů a celosvětově dodala více než 150 000 základních stanic.

Tržby společnosti Huawei v oblasti podnikového prodeje činily 31,6 miliard juanů, protože společnost uvedla, že vylepšuje své portfolio ICT v několika doménách, včetně cloudu, umělé inteligence, kampusových sítí, datových center, internetu věcí a inteligentních počítačů.

Divize spotřebitelského podnikání, která prodává smartphony, tablety, počítače a nositelné výrobky, generovala tržby 220,8 miliard juanů.

Huawei uvedla, že za první pololetí roku 2019 dodala 118 milionů kusů smartphonů, což znamenalo meziroční nárůst o 24%. Tento výsledek také zahrnuje telefony značky Honor.

Podle údajů Canalys Huawei vede ve druhém čtvrtletí čínský trh se smartphony s 38,2% podíly, když jeho soupeřící společnosti zaostaly se ztrátou růstu.V nedávném rozhovoru se společností YahooFinace zakladatel a generální ředitel Huawei Ren Zhengfei uvedl, že cílem společnosti je do tohoto roku přepravit 270 milionů smartphonů, což je více než v předchozích obdobích.

Autor:Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.