Vyvíjí se 8x optický zoom fotoaparátu, který lze přímo nainstalovat do hlavní kamery

Tím, že Huawei P20 Pro předčil očekávání svými fotoaparáty, zahájil trend trojitého fotoaparátu. A tato technika se rozšířila na celý trh s chytrými telefony. Trend trhu s trojnásobnou zadní kamerou nyní dosáhl čtyřpásmové kamery včetně ToF senzoru.

Ilustrační foto

V současné době většina výrobců mobilních telefonů používá na svých chytrých telefonech nastavení duální a trojité kamery, a to i v segmentu nižších koncových zařízení, protože přináší lepší kvalitu, zoom a podání barev a pokud máte širokoúhlí objektiv výsledek focení je také někde jinde. Použití vícekamerového nastavení je schopno poskytnout tyto funkce, což není možné u jediného kamerového modulu.

Použití nastavení více kamer přímo zvyšuje cenu smartphonu. Kromě toho více kamer vyžaduje více prostoru uvnitř hlavní struktury smartphonu. Zatímco u budoucích smartphonů se může jít ještě dál, bavíme se tady o pěti až šesti kamerách, čímž se vytvoří větší náročnost na prostor.

To vše nás vede zpět k řešení s jedním fotoaparátem, protože tchaj-wanská společnost Yaguang Electronics Co. Vyvíjí jediný kamerový modul s periskopovým objektivem, založený na asférickém skleněném objektivu, aby bylo dosaženo optického zoomu 6x až 8x pouze v jediném objektivu fotoaparátu.

Huawei P30 Pro Leica


Optická proměnná schopnost tohoto nového fotoaparátu je silnější než nastavení trojitého fotoaparátu. A jeho schopnost kamery v nočním režimu lze vylepšit pomocí algoritmů HDR a umělé inteligence (AI).

Všechny tyto věci odstraní další požadavek na jiné kamery včetně teleobjektivu a ultraširokého objektivu a přidají je do jediného řešení.

Tento jednoobjektivní periskopový čočkový modul však dosud není v sériové výrobě a v současné době se vyvíjí. Proto musíme ještě příští rok nebo dva roky sledovat smartphony používající kamerové systémy triple a Quad.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.