WhatsApp dostane pro systém Android kontrolu pomocí otisku prstu

Již dříve mohli uživatelé aplikace WhatsApp zabezpečit svojí aplikaci pomocí funkce rozpoznávání otisků prstů nebo obličej. Tato funkce byla ale zavedena pouze na zařízení iPhone. Ale nově bude tato funkce dostupná i na smartphony s rozšířeným operačním systémem Google Android.

WhatsApp

Jak oznámila dceřiná společnost Facebook WhatsApp na svém oficiálním blogu, majitelé chytrých telefonů s Androidem nyní budou využívat vylepšené funkce, pokud jde o zabezpečení a soukromí. WhatApp zde nyní představuje tzv. Zámek otisků prstů. Po nastavení může chatovací program požadovat odemknutí přes otisk prstu, a to vždy při spuštění programu. Vhodné možnosti pro aktivaci budou v nastavení v položkách nabídky Účet – Soukromí – Zámek otisků prstů.

Čtečka otisků prstů v aplikaci WhatsApp

Rozpoznání tváře ještě nebylo přidáno
Na chytrých telefonech od Apple iPhone X byl oceněn především nekomplikovaný přístup rozpoznáváním obličeje (Face ID), což je často rychlejší, než umístění prstu na čtečku. Vývojáři WhatsApp zatím tuto funkci pro Google Android neimplementovali. Zda bude dodatečná, biometrická metoda odblokování přidána později, zatím nebylo zveřejněno. Aktualizace s nově zavedeným zámkem otisku prstu bude uvolňována postupně. Kromě toho zatím chybí seznam kompatibilních chytrých telefonů, kterých se to bude týkat.

Nebuďte tedy překvapeni, pokud zámek na otisk prstu na WhatsAppu ještě není. Pokud již nová funkce na Váš smartphonu dorazila, dejte mi prosím v komentářích vědět, zda ji používáte a na jakém mobilním telefonu je již k dispozici.

Autor: Lukáš

Zdroj:Winfuture

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.