Xiaomi 14 Ultra: První oficiální snímky a podrobnosti o předobjednávkách

Xiaomi 14 Ultra
Zdroj: Xiaomi

Společnost Xiaomi oficiálně odhalila datum uvedení své očekávané vlajkové lodi Xiaomi 14 Ultra na trh. Spolu s termínem odhalila několik snímků, které odhalují podobu tohoto zařízení. Díky tomu si můžeme užít bližší pohled na design telefonu a systém fotoaparátu.

Xiaomi představuje Xiaomi 14 Ultra s plochým displejem a upozorňuje na špičkové parametry fotoaparátu

Elegantní, plochý displej a odolná konstrukce:

Odhalené snímky zobrazují telefon s plochým OLED displejem, což je nečekaný odklon od obrazovek se zakřivenými okraji, které se obvykle objevují u prémiových zařízení. Tato designová volba upřednostňuje praktičnost a viditelnost obsahu před estetickými výstřelky, což může oslovit uživatele, kteří upřednostňují funkčnost před estetikou. Ačkoli se čeká na oficiální vydání, tak snímky naznačují standardní rám z hliníkové slitiny namísto dříve uváděného titanového materiálu. Speciální edice s titanovým rámem však zůstává nepotvrzenou možností.

Xiaomi 14 Ultra
Zdroj: Xiaomi

Pokročilý kamerový systém se zajímavými detaily:

Zatímco společnost drží podrobnosti pod pokličkou, modul fotoaparátu odhaluje fascinující náznaky. Na rozdíl od dřívějších spekulací, tak odhalené snímky potvrzují jeden periskopový objektiv namísto duální sestavy, která je k vidění u modelu Oppo Find X7 Ultra. Ačkoli přesná konfigurace zůstává nejasná, snímky naznačují možnosti 3,2násobného a 5násobného optického zoomu dosaženého kombinací čoček. Zajímavé je, že nápis na bloku fotoaparátu naznačuje ekvivalentní rozsah ohniskové vzdálenosti 12-120 mm, což naznačuje potenciální 10x optický zoom, kterého by společnost Xiaomi mohla dosáhnout softwarovým vylepšením nebo ořezáním snímače. Zvěsti dále naznačují, že hlavním modulem je špičkový 50Mpx snímač Sony LYT900, který slibuje výjimečnou kvalitu obrazu.

Pobídky pro včasné objednávání a předobjednávky naslepo:

Důkazem toho je, že Xiaomi již přijímá předobjednávky v domovské Číně. Ti, kdo si předplatné pořídí dříve, získají lákavé bonusy a zúčastní se slosování o hodnotné ceny. Vzhledem k tomu, že oficiální ceny a podrobné specifikace ještě nebyly oznámeny, jsou však tyto předobjednávky v podstatě „slepé“. Vyžadují důvěru v pověst společnosti Xiaomi a příslib prémiové vlajkové lodi.

Oficiální představení se bude konat 25. února. Díky tomu odpoví na zbývající otázky a poskytne kompletní obrázek o schopnostech Xiaomi 14 Ultra. Díky svému designu s plochou obrazovkou, zajímavému systému fotoaparátů a pobídkám pro zájemce o předčasný start má telefon nepochybně potenciál stát se významným uchazečem na trhu špičkových smartphonů.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ithome.com, ixbt.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *