Žádný průstřel, žádné vyskakovací kamery, ale pouze čistý displej. Huawei nám zřejmě chystá překvapení.

S postupem času, jak se vyvíjela evoluce smartphonů, tak výrobci nejenom změnili velikost displeje, ale také našli nové způsoby, jak zmenšit rámečky a maximalizovat plochu zobrazení. Výrobci se za honbou maximálního zobrazovacího pole postarali o několik zajímavých vynálezů. Ať už to bylo formou různých průstřelů v displeji, případně různých výkrojů ve tvaru kapky. Tak, či tak se výrobce snažil maximalizovat plochu, na které nám mohou publikovat svůj obsah a zlepšit náš uživatelský zážitek.

Zdroj: WeiboNově by nám společnost Huawei mohla nabídnou další zajímavé řešení. Představte si, že byste měl nebo měla zařízení, které nemá žádný průstřel ani výkroj. Ale jen čistý displej. Teď Vás asi jako první napadne, že to bude řešeno vyskakovací kamerou. Nebojte, nebude. Známý leaker ze sociální sítě Weibo nedávno zveřejnil údajný render připravovaného telefonu od společnosti Huawei, který je vybaven novým designem displeje.

Zdroj: WeiboPodle renderu má telefon na obrázku čistý displej bez průstřelu a výkroje. Když si podrobně render prohlídnete, tak zjistíte, že displej se navíc zakřivuje do stran, tak jak Huawei nyní provádí u svých top modelů.

Zdroj: Weibo

Pokud se podíváte pozorně, tak si můžete všimnout, že uživatelské rozhraní má nad stavovým řádkem nový hlavní panel s ikonami. Vlevo nahoře to vypadá jako „minimize“ a  vpravo nahoře  „křížek“ na zavření aplikace. Nejzajímavější je, že na tomto telefonu není žádná vyskakovací kamera. Pokud si pozorně prohlédnete horní část telefonu, vidíte, že tam žádná kamera není.

Znamená to dvě možnosti, buď má telefon kameru umístěnou pod displejem nebo telefon nedostane přední kameru, což by byla velmi vzácná možnost.

Pokud má fotoaparát opravdu pod displejem, tak si musíme připomenout patent, který Huawei podal v minulém roce. A při podrobném prozkoumání zjistíte, že dokonale sedí na tento telefon.
Začátkem července 2019 podal Huawei v Německu patent na umístěný kamery pod displejem. Patent také zahrnuje náčrtky odhalující skutečný design a jak to celé funguje.

Mohlo by Vás zajímat:


Patentovaný design má možnosti změny funkce horní lišty. Ta se může měnit v závislosti na aplikaci nebo případu použití. Nejdůležitější je, že kamera je skrytá pod obrazovkou a zobrazuje se pouze při použití aplikace fotoaparátu.


V současné době Huawei nepotvrdil žádný takový telefon s níže uvedeným designem. Také, pokud se jedná o telefon Huawei, existuje velká šance, že se jedná o nadcházející vlajkovou loď Huawei Mate S. O které jsem Vás informoval před pár dny. Stále však musíme počkat na případné další informace o tomto zařízení.

Mohlo by Vás zajímat:

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.