Zákaz prodeje Mate 30 v Evropě včetně České republiky?

Zatím není zcela jistě známo, zda bude série telefonů Mate 30 uvolněna na evropský trh. Kvůli aplikacím Google, které jak jistě víte má momentálně Huawei pozastavené ze strany USA. Trumpovo embargo „zakazuje“ Googlu poskytnout Huawei licenci na nová zařízení, která teprve přichází na trh.

Přitom se spekulovalo, že Huawei uvolní telefony do prodeje pouze s otevřenou verzí Androidu a služby od Googlu si pak lidé samostatně nainstalují do telefonu sami. Ač jsem vůči tomuhle tvrzení skeptický je to zřejmě jedna z možností. Musíme tedy počkat, zda se Huawei Mate 30 dostane na evropský trh nebo spíše zda se vůbec dostane na náš Český…

Huawei se zatím ohledně prodejů v Evropě oficiálně nevyjádřil tak nechci šířit poplašné zprávy. Osobně jsem velmi zvědav, jak se k tomuto problému Huawei postaví. Zkoušel sem kontaktovat oficiální zastoupení českého Huawei, ale zatím bohužel bez odezvy. Jakmile se dozvím nějaké novinky budu Vás informovat dále.

Huawei Mate 30 mají nabídnout to nejlepší z technologie Huawei. A byla by velká škoda, kdyby nebyl umožněn prodej zařízení po Evropě. Na druhou stranu to je asi ta věc, která byla původně zamýšlena ze strany USA a jeho embargu.

Jak se dozvím více, informace přidám.

Autor: Lukáš

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.