Zákaz společnosti Huawei bude mít krátkodobý negativní dopad na jihokorejské společnosti

Zdroj: Routers

Huawei je globální společnost, která dodává své komponenty z různých částí světa. Většina z těchto komponent využívá ve svém výrobním procesu americkou technologii. Poslední zákaz z USA naznačuje, že Huawei již tyto komponenty nemůže používat. Tento zákaz bude mít dopad na velký počet společností. Efekt však nemusí být významný, protože Huawei je pouze jedna společnost. Podle jihokorejského mediálního zdroje Yonhap News budou mít americké sankce vůči čínskému Huawei krátkodobý negativní dopad na jihokorejské společnosti.

Zákaz vstoupí v platnost příští týden a společnost Samsung a další výrobci korejských paměťových čipů přestanou dodávat společnosti Huawei. Nové americké sankce zakazují dodávku amerického vybavení, softwaru a polovodičových čipů společnosti Huawei bez předchozího souhlasu vlády USA. Podle této zprávy společnosti Samsung, SK Hynix a většina dalších světových výrobců v podstatě přestane dodávat komponenty pro Huawei během příštího týdne.

„Společnost Samsung tedy přestane dodávat čipy společnosti Huawei od příštího úterý, ale stále bude možné prodávat produkty společnosti Huawei poté, co bude licence na prodej schválena Spojenými státy.“.

Americká technologie je téměř všude

Podle zdrojů je to proto, že americká technologie se používá téměř ve všech oblastech výroby čipů od návrhového softwaru po výrobní zařízení. Huawei je jedním z pěti největších zákazníků společnosti Samsung. Podle zpráv přibližně 10% celkových tržeb společnosti SK Hynix závisí pouze na Huawei.

Pozorovatelé trhu v Jižní Koreji tvrdí, že toto odvětví obecně očekává, že sankce USA budou mít v krátkodobém horizontu negativní dopad na společnost Samsung a další účastníky odvětví. Je však nepravděpodobné, že z dlouhodobého hlediska budou mít tyto sankce významný dopad. Rovněž věří, že Samsung může mít z amerického postupu prospěch. Důvodem je, že mu může z trhu smartphonů zmizet jeden z hlavních konkurentů. To dá jihokorejskému výrobci příležitost dohnat čínskou společnost v oboru 5G smartphonů.

Existují odhady, že Huawei bude schopen v roce 2021 vyrábět pouze 50 milionů smartphonů. Existují však také zprávy, že společnost otevře nově 50 fyzických obchodů po celé Evropě. Jiné zprávy zase tvrdí, že Huawei bude muset dočasně ukončit podnikání se smartphony. Je jen otázkou času, než uvidíme, jak se Huawei s těmito omezeními vyrovná.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.