„Zákaz ze strany USA pomohl společnosti pozitivně“, uvedl generální ředitel Huawei


Tento rok jak jistě víte, americké obchodní oddělení umístilo Huawei na černou listinu, která nutila všechny americké společnosti ukončit obchodní vztahy a spolupráci s Huawei.


Zákaz byl založen na tvrzeních, že síťové vybavení vyvinuté společností Huawei má skrytá zadní vrátka, které mohou být použity k odcizení citlivých uživatelských dat. Přestože Huawei nebylo prokázáno nikdy vinným, pokud by se to tvrzení ukázalo být pravdivé, mohlo by toto zařízení představovat vážné ohrožení požadavků na národní bezpečnost USA.

Ren Zhengfei


Kromě toho U.S žádá své spojence, aby si nekoupili vybavení od společnosti, jinak by je také mohli potrestat sankcemi. Je zřejmé, že tento krok měl negativní dopad na podnikání smartphonů Huawei, které navzdory spuštěnému systému Android nepodporují služby Google.


Celkové překvapení společnosti Huawei v prvních třech čtvrtletích roku 2019 ve srovnání s loňským rokem vyskočilo o 24,4%. Kromě toho generální ředitel Huawei Ren Zhengfei učinil ještě další neočekávané prohlášení, že „zákaz Spojených států pomohl společnosti pozitivně“. Vysvětlil, že zaměstnanci Huawei, kteří se obávají pádu společnosti, začali pracovat ještě tvrději a jejich úsilí je důvodem, proč se společnosti podařilo navzdory těžkým dobám zvýšit příjmy.


V souladu s jeho současným prohlášením generální ředitel Huawei již dříve řekl, že 90denní okno poskytnuté U.S „nedává moc smysl.“. To znamená, že Huawei souhlasil s tím, že zákaz, který je na něj uvalen, nebude v budoucnu pravděpodobně zrušen.


Jak již bylo několikrát řečeno, Huawei se s touto složitou situací vypořádává odvážným a poctivým způsobem, což je údajně jediná cesta ven.

Autor: Lukáš

Zdroj: GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.