Zakladatel Huawei: Důchodové plány mi zkazil americký zákaz

Ren Zhengfei, zakladatel a generální ředitel Huawei se sídlem v Shenzhenu, prohlásil, že jeho penzijní plány byly zničeny poté, co společnost čelila zákazu amerického ministerstva obchodu.

Včera 18. prosince 2019 zveřejnila čínská společnost rozhovor vedoucího pracovníka, který se zabýval vývojem 5G sítí v Latinské Americe, Huaweiho HarmonyOS (HongMengOS v Číně) a dočasná rozšíření. Na konferenci byl Zhengfei požádán reportérem o jeho penzijní plány. Odpověděl na to tím, že uvedl, že kroky vlády USA k potlačení společnosti ho motivovaly.

Ren Zhengfei

Údajně generální ředitel plánoval brzký odchod do důchodu, ale náhlý zákaz na začátku roku 2019 ho vedl k práci pro oddělení pro styk s veřejností v Huawei. Poté Ren Renengengi uvedl plány společnosti Huawei ve Španělsku na vybudování nejlepší 5G sítě v Evropě a dále zmínil spolupráci Huawei s Telefonica v Latinské Americe. Zejména společnost čelí problémům se španělskou vládou v otázkách bezpečnosti.

Zakladatel také odpověděl na otázky týkající se jeho vztahu HarmonyOS mezi systémem Android společnosti Google a na to, zda rozšíření dočasných licencí vládou USA ovlivní společnost. Podle Zhengfei bude HarmonyOS otevřeným zdrojem pro každou zemi podobnou operačnímu systému Android, ale nebude mít žádné vazby na systém Android a bude také zcela oddělený vývojem vlastního ekosystému a aplikací.

Patentovaný operační systém by pomohl společnosti snížit její závislost na západních společnostech, což je krok, který společnost podporuje. To by také pomohlo jeho OS dosáhnout digitální suverenity. Generální ředitel společnosti Huawei dokonce prohlásil, že to, zda vláda USA rozšíří či neudělí dočasné licence na své obchodní partnery, je irelevantní a nebude mít na společnost žádný vliv.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.