Zakladatel Huawei nabídl licenci na technologii 5G americkým společnostem

Ren Zhengfei, zakladatel a generální ředitel společnosti Huawei, právě předložil novou nabídku pro administraci Trumpa, která by poskytla patentovaný přístup k technologii Huawei 5G z hlediska nalezení řešení současných problémů.Ren v rozhovoru s NYtimes řekl: „Neexistují žádná omezení ohledně toho, o čem bychom byli ochotni diskutovat s ministerstvem spravedlnosti.“

A pokud Spojené státy, které nemají domorodého výrobce sítí 5G, stále nedůvěřují společnosti Huawei, že bude instalovat své vybavení po celé Americe v tak velkém měřítku, dodal Ren, pak je také poprvé připraven licencovat celou platformu Huawei 5G kterékoliv Americké společnost, která to chce vyrábět, nainstalovat a provozovat, zcela nezávisle na Huawei.

„Huawei je otevřená sdílení našich 5G technologií a technik s americkými společnostmi, aby si mohli vybudovat svůj vlastní 5G průmysl. To by vytvořilo vyváženou situaci mezi Čínou, USA a Evropou, “řekl Ren.

Lídr společnosti Huawei přidaný za jednorázový poplatek by umožnil druhé společnosti přístup k existujícím 5g patentům, licencím, kódu, technickým plánům a výrobnímu know-how společnosti Huawei.

Kupující mohl upravit zdrojový kód, což znamená, že ani Huawei, ani čínská vláda by neměly žádnou kontrolu nad telekomunikační infrastrukturou vybudovanou pomocí zařízení vyrobeného novou společností.

Renovo prohlášení, že „rozdá“ svou hlavní síťovou technologii 5G jiné společnosti, není zcela normální. A zřejmě zatím můžeme vidět snahu vymanit se ze spárů USA.

Donald Trump


V květnu byla společnost Huawei zařazena na seznam amerických subjektů, který společnosti zakazuje obchodovat s americkými firmami a nakupovat jejich technologie. Také tato černá listina ovlivňuje nejen Huawei, ale také americké firmy.

V současné době jsou jedinými dalšími hlavními dodavateli 5G evropské společnosti Nokia a Ericsson, které si ve srovnání s Huawei účtují příliš mnoho poplatků.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.