Zakladatel Huawei předpovídá, že USA budou dále bojovat o IoT

Huawei předpovídal ztrátu příjmů z omezení obchodu v USA a společnost se nyní připravuje na další bitvu s USA, která bude v budování IoT a inteligentních továren.

IOT Internet of Things

Zakladatel Huawei a generální ředitel, Ren Zhengfei, řekl, že USA budou bojovat proti IoT.  Je nám jasné, že vláda Donalda Trumpa obrátí svou pozornost k tomuto sektoru, protože Huawei zaujímá první místo jako lídr průmyslu, uvedl FT.

„Kdyby všichni hlasovali za standard IoT, hlasovali by pro náš standard, protože Qualcomm neudělal ve sféře „internetu věcí“ mnoho práce. Ale byli jsme to my, kdo provedl obrovské množství výzkumu,“ řekl pan Ren.

Huawei rychle roste v oblasti vývoje polovodičů a softwarových schopností pro svůj ekosystém, stejně jako využívá sílu internetu a AI k provozu a monitorování inteligentních výrobních linek.

Obrovský výrobní prostor Číny umožňuje Huawei efektivně nasazovat své nové technologie a prezentovat je způsobem, který může snadno přijmout globální firma. Podle odhadů čínské vlády je sektor průmyslových IoT v hodnotě 44 miliard dolarů a ročně roste kolem 25%.

Průmysloví analytici také říkají, že Huawei nabízí obrovskou nabídku od čipů po softwarové služby, síť, platformu bran a analýzu dat, díky čemuž je společnost lídrem v oboru.

IoT Ekosystém

Co je to IoT? ( Internet of Things )

Internet věcí (Internet of Things, IoT) je nový trend v oblasti kontroly a komunikace předmětů běžného využití mezi sebou nebo s člověkem a to zejména prostřednictvím technologií bezdrátového přenosu dat a internetu.

Takto propojená zařízení umožní sběr velkého množství dat, která lze dále zpracovávat a využívat v nejrůznějších oblastech jako logistika, zdravotnictví, energetika, doprava, meteorologie atd. Dále se tato technologie uplatňuje v oboru inteligentních elektroinstalací čili „chytrých domech“.

Pojem „internet věcí“ je pouze zastřešující sousloví. Již dnes v praxi funguje nespočet zařízení jako dálkově ovládané spotřebiče (zásuvky, osvětlení), kamery, meteostanice či jednotlivé senzory. Prozatím však nespolupracují pod jednou technologií a společným protokolem.

Průmysl 4.0 je potom označení pro současný trend digitalizace a s ní související automatizace výroby. Podle této myšlenky vzniknou „chytré továrny“, které budou využívat autonomní kyberneticko-fyzikální systémy, jenž převezmou opakující se a jednoduché činnosti, které do té doby vykonávali lidé.  Produkty i stroje dostanou čipy, pomocí nichž budou navzájem komunikovat a bude je možné vzdáleně kontrolovat či řídit.

V průmyslu 4.0, jehož základy tvoří internet věcí, se budou dále využívat cloudová úložiště, datová centra, strojové učení a umělá inteligence, automatické hlášení problémů ve výrobě nebo tzv. „chytré sklady“, které samy reagují na stav svých zásob a upravují jejich tok.

Video:Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.