Zakladatel společnosti Huawei říká, že Apple je naší „inspirací“ z hlediska ochrany osobních údajů uživatelů

Zakladatel a generální ředitel společnosti Huawei Ren Zhengfei zmínil dříve, že je inspirován ekosystémem společnosti Apple a nyní dodal, že soukromí uživatelů společnosti Apple je jedním z klíčových aspektů, které na něj udělaly dojem, slibující, že nikdy neposkytne data našich uživatelů čínské vládě.

Ren Zhengfei
Ren Zhengfei

Ren Zhengfei v rozhovoru pro Financial Times, který byl zveřejněn minulý měsíc, řekl, že Apple je naším vzorem, pokud jde o ochranu osobních údajů uživatelů, a Huawei nikdy nepůjde proti zájmům uživatelů.

Ren byl tázán, zda bude stát proti vládě jako Apple? On odpověděl – Ne. Vlastně, Apple není mobilní telefonní společnost, ale internetová společnost, druh sprostředkovatele. Uživatelská data mohou ovládat pouze operátoři. Apple založil platformu, na které se vyvíjel celý ekosystém, takže Apple tato data vlastní.

Další otázkou je, zda společnost odemkne telefon pro sdílení dat s čínskou vládou, Ren odpověděl – nikdy, nebudeme sdílet data uživatelů s vládou.

„Kdybych to udělal jen jednou, USA by měly konečně důkaz, aby se rozšířily po celém světě. Pak 170 zemí a regionů, ve kterých v současné době působíme, přestane nakupovat naše výrobky a naše společnost by se zhroutila. Po tom, kdo by zaplatil dluhy, které dlužíme? “Řekl

Ren dříve předpověděl ztrátu tržeb z prodeje smartphonů v důsledku černé listiny na kterou byl Huawei v USA umístěn a zakázala společnosti nakupovat komponenty a softwarové služby od amerických firem. Minulý týden prezident Donald Trump oznámil v omezení obchodu pro Huawei, ale obchodní oddělení ještě musí podniknout účinné a důležité kroky.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.