Zaměstnanci španělského ministerstva obrany nesmí používat zařízení Huawei

Uprostřed plánů rozšíření v Evropě čelí Huawei dalšímu zákazu. Tentokrát se výrobce chytrých telefonů potýká s komplikacemi španělského ministerstva obrany. Přichází tedy po americkém zákazu, ke kterému došlo během obchodních sporů mezi USA a Čínou, kdy americké obchodní oddělení uvedlo společnost na „Seznam entit“.

Abychom to objasnili, čínskému technologickému gigantu není zakázáno prodávat své smartphony svým španělským zákazníkům. I když mají zařízení společnosti zakázán přístup z datových serverů španělské vlády, což zahrnuje e-maily zaměstnanců. Podle zprávy má několik členů ministerstva obrany stále možnost ponechat si své smartphony Huawei pro osobní použití, ale bylo jim výslovně stanoveno, aby k přístupu k údajům z datových serverů ministerstva (jako jsou e-maily) používaly jiná zařízení. Členové, kteří stále používají smartphony Huawei pro přístup k těmto datům, se musí „okamžitě odpojit“.

Huawei smartphone

Na rozdíl od USA, které obvinily Huawei ze špionáže, Španělsko neuvedlo přesný důvod zákazu. Důvody však mohou být podobné, pokud uvažují o prevenci úniku citlivých dat. Mluvčí společnosti Huawei dále zaznamenal, že společnost za posledních 30 let své činnosti ve více než 170 zemích nikdy neprojevila žádné problémy související s kybernetickou bezpečností; a „bezpečnost“ je nejvyšší prioritou společnosti Huawei.

Ačkoli to je pro společnost další rána pod pás, Huawei je ve třetím čtvrtletí roku 2019 stále na druhém místě, pokud jde o prodeje chytrých telefonů v Evropě.

Autor: Lukáš

Zdroj: GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.