Zápas století je na spadnutí! Elon Musk vs. Mark Zuckerberg. Musk prozradil místo a další podrobnosti souboje

Elon Musk
Autor: Julia Larson / Zdroj: Pexels

Elon Musk a Mark Zuckerberg jsou dvě velmi populární osobnosti technologického průmyslu. Již léta jsou rivaly, nepřáteli i přímými nepřáteli. Nedávno Musk vyzval Zuckerberga na „souboj v kleci“ a oba již několik měsíců škádlí možnost souboje.

Výměnu názorů podnítil Muskův tweet o tom, že Meta připravuje vydání nového konkurenta Twitteru s názvem Threads. Musk prostřednictvím tweetu odhaloval další podrobnosti o potenciálním zápase Elon Musk vs. Mark Zuckerberg. Zde je to, co zatím víme.

Elon Musk vs. Mark Zuckerberg – souboj bude vysílán na X & Meta

Podle Muska bude zápas přenášen na X, dříve známém jako Twitter. Tvrdí také, že zápas bude streamovat také Instagram (Meta), platforma vlastněná Zuckerbergem. Elon Musk to před několika hodinami prozradil v novém tweetu. To znamená, že kdokoli s připojením k internetu bude moci zápas sledovat v přímém přenosu.

Místo a datum

Nejnovější tweet Elona Muska tvrdí, že se tento zápas bude konat ve starověkém městě Římě. V tweetu také prozradil, že mluvil s italským premiérem a ministrem kultury a dohodli se na epickém místě. „Epické místo“ v Římě však neprozradil. Elon Musk také uvedl: „Všechno v záběru kamery bude starověký Řím, takže vůbec nic moderního.“ Elon Musk ani Mark Zuckerberg v tuto chvíli neprozradili datum ani čas konání souboje.

Řízení a průběh zápasu

Podle Muska bude zápas řídit moje a Zuckova nadace (nikoliv UFC). Takže všichni, kdo se domnívají, že zápas bude mít pravidla UFC, by na tuto myšlenku měli zapomenout. Musk dále říká, že vše kolem zápasu bude provedeno tak, aby byla vzdána úcta minulosti i současnosti Itálie a výtěžek půjde veteránům.

Pravidla jsou nejasná

Není jasné, jaká budou pravidla zápasu. Musk naznačil, že půjde o „zápas v kleci“, ale není jasné, co to znamená. Bude to boxerský zápas, zápas MMA, nebo něco úplně jiného? Budou existovat nějaká omezení, co mohou bojovníci dělat? To vše jsou otázky, které zůstávají nezodpovězeny. Víme, že zápas budou řídit Muskovy a Zuckovy nadace, a tak pravidla stanoví ony.

Elon Musk
Autor: David Cruz asenjo / Zdroj: Pexels

Zápas by mohl odvést pozornost

Někteří kritizují myšlenku zápasu mezi Muskem a Zuckerbergem s tím, že by to bylo rozptýlení a ne nejlepší využití jejich času. Jiní však tuto myšlenku podpořili s tím, že by to byla vzácná podívaná. Podle deníku The New York Times je Elonu Muskovi 52 let, zatímco Marku Zuckerbergovi 39 let. Tito muži se nikdy v životě profesionálně nebojovali. New York Times tedy naznačuje, že zápas bude pouze pro zábavu.

Představa souboje mezi Muskem a Zuckerbergem je sice zábavná, ale je třeba si uvědomit, že je spojena s určitými riziky. Pokud by se jeden z bojovníků vážně zranil, mohlo by to mít vážné důsledky pro jejich značky. Jak Tesla, tak Meta jsou na svých generálních ředitelích do značné míry závislé a případné zranění by mohlo způsobit výrazný rozvrat.

Jak bude situace pokračovat?

Podrobnosti o potenciálním souboji mezi Elonem Muskem a Markem Zuckerbergem se do veřejného prostoru dostávají postupně. Musk sice prozradil, že zápas bude přenášen na platformě X a Meta a místem konání bude Řím, ale datum a pravidla zápasu zůstávají neznámá. Někteří myšlenku zápasu kritizují, jiní ji naopak podporují. Je však třeba mít na paměti, že je s tím spojeno určité riziko. Zranění by mohlo mít vážné následky jak pro Teslu, tak pro Metu.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: twitter.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *