Zásobování 14nm čipů od TSMC do Huawei by mohlo USA přerušit

Právě před týdnem jsme slyšeli, že USA plánují uplatnit nové limity, pokud jde o prodej hardwaru na zařízeních Huawei. Zdá se, že se to začíná pomalu realizovat. Plány na nová opatření USA by mohly ohrozit dodávku 14 nm čipů od společnosti Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC) do čínského Huawei.

Huawei bylo obviněno několika zeměmi z udržování úzkých vazeb na čínské vojenské zřízení a fungování jako rameno komunistické vlády, což vedlo k tomu, že jeho 5G a další elektronické systémy se staly předmětem podezření. Z tohoto důvodu Trumpova administrativa připravovala maximální limit 10% amerických technologií pro výrobky, které mají být dodávány do Huawei, uvedla zpráva Liberty Times.

Z čipů TSMC obsahují produkty 7 nm pouze 9% americké technologie nebo částí, takže by nepředstavovaly problém, ale pro polovodiče 14 nm se obsah v USA zvyšuje na 15%. To znamená, že pokud omezení vstoupí do hry, TSMC již nebude moci do Huawei dodávat čipy 14nm.

Když TSMC oslovil, aby se vyjádřil k pravděpodobnosti takového omezení, uvedl, že USA v současné době nezměnila svá pravidla. Podle Liberty Times by společnost neodpověděla na otázky o čistě hypotetických situacích. To znamená, že zatím můžeme jen čekat a uvidíme, co se stane.

Autor: Lukáš

Zdroj:Liberty Times

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.