Zastavte embargo na Huawei: Nikdo neví, co Trump chce!

Americká vláda má dostatek času na vypracování žádostí od amerických společností o zproštění povinnosti spolupracovat s Huawei, čínským výrobcem embargovaných smartphonů. Přestože již existuje více než 100 odpovídajících žádostí, ale žádná zatím nebyla schválena, uvádí zdroj.

Donald Trump

Ačkoliv částečné pozastavení amerického embarga na Huawei bylo před několika týdny prodlouženo o dalších 90 dní, americké ministerstvo obchodu dosud neschválilo zrušení zákazu amerického obchodu Huawei pro USA. Celkově lze říci, že podle dobře informovaných zdrojů tiskové agentury Reuters již pravděpodobně obdrželo více než 130 odpovídajících žádostí.

Údajně se ministerstvo obchodu zdráhá udělovat svá povolení, protože stále není zcela jasné, čeho chce americký prezident Trump dosáhnout v probíhající doutnající obchodní válce s Čínou. Například Reuters citoval bývalého zaměstnance agentury, podle kterého „nikdo“ na příslušných místech v současné době neví, co Trump chtěl, proč se ti, kdo rozhodují, „bojí“ podniknout konkrétní kroky bez jasnosti.

Situace kolem společnosti Huawei je tedy zjevně zcela zablokovaná, takže čínský výrobce pravděpodobně nebude mít při zavádění svých nejnovějších produktů jistotu. Již 19. září 2019 se očekává představení nové řady špičkových chytrých telefonů Huawei Mate 30, která by měla společnosti opět podpořit druhou polovinu roku.

Dosud ministr obchodu USA Wilbur Ross právě potvrdil, že v červenci již obdržel 50 žádostí o výjimky pro spolupráci s Huawei amerických společností. Americké společnosti čelí masivním ztrátám na příjmech, protože Huawei dosud každoročně platí za technologie a produkty v hodnotě přes 10 miliard dolarů. Nemůže to postoupit až do září, kdy se budou konat nové rozhovory o řešení obchodních sporů mezi USA a Čínou v blíže neurčeném termínu.

Autor: Lukáš

Zdroj:WinFuture

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.