Zástupci technologických firem se setkají s Trumpem příští týden, bude se jednat o Huawei

Americké technologické firmy se připravují na setkání s představiteli Bílého domu. Aby jim bylo umožněno dodávat náhradní díly pro smartphony a notebooky Huawei. A zdůrazňují, že takovéto prodeje neublíží a ani neohrozí národní bezpečnosti USA.

Donald Trump

Americké technologické společnosti žádají Trumpovu administraci, aby umožnila prodej čipů a dalších dílů pro smartphony a notebooky firmy Huawei. I když Bílý dům stále zamýšlí pokračovat v blokování exportů dodávek Huawei pro výrobu bezdrátových zařízení 5G, uvádí WashingtonPost.

Toto téma je plánováno k projednání v pondělí v Bílém domě, kde se dodavatelé sejdou s ředitelem hospodářské rady Larrym Kudlowem. K setkání se připojí společnosti Qualcomm, Intel a Google, aby si promluvili s Kudlow a dalšími úředníky správy. Je velká pravděpodobnost, že se schůze účastní i prezident U.S Donald Trump.Společnosti také žádají o uvolnění pravidel anti-Huawei, která je nyní omezují od účasti spolu s Huawei v globálních normalizačních orgánech, které zavádějí technická pravidla, která jsou základem všech globálních sítí.

Je tu ale velká možnost, že Trumpova administrativa nevyslyší žádost těchto firem. Jsou tu mírné náznaky, které se na tuto záležitost vztahují, ale není potvrzeno, že úředníci správy jsou v rozděleném rozhodnutí o tom, zda uvolní zákaz Huawei. Ale bohužel někteří z nich trvají na tom, aby zůstal zachován na černé listině.

V květnu byl Huawei zařazen na černou listinu obchodu USA, která společnosti zakazuje nakupovat americké technologie. Později USA poskytly 90denní odklad na správu svých stávajících zákazníků v zemi, která skončí 19. srpna.29. června v Japonsku, Trump oznámil lehkou úlevu v omezení pro Huawei a slíbil obnovit nákup amerických technologií. Po tomto oznámení, Kudlow říká, že USA umožní pouze prodej Huawei široce dostupných součástek.

Nedávno, oddělení obchodu Wilbur Ross řekl, že agentura vydá další licence, aby společnost mohla prodávat zboží společnosti Huawei, ale čínská společnost by stále zůstala na černé listině.

Autor:Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.