Zdá se, že Huawei pracuje na zlepšení účinnosti čtečky optického snímače prstů

Zdroj fotografie: Huawei

Společnost Huawei včera zveřejnila patent na metodu identifikace otisků prstů elektronických zařízení s číslem publikace CN113807141A s podrobnostmi o inovativní technologii, která by měla zlepšit identifikaci otisků prstů.

Patent uvádí, že bude použit optický snímač otisků prstů s kapacitním snímačem. Zatímco první bude sloužit k pořízení virtuálního obrazu prstu, druhý pomůže zjistit to, o jaký prst se jedná. Tyto údaje budou poté sloučeny dohromady ta, aby se výrazně zlepšila účinnost identifikace otisku prstu. Není jasné, zda se vylepšení zmíněná v patentu týkají pokroku v zabezpečení nebo rychlejšího procesu skenování, ale podle nás pro obojí.

Zatím to vyadá tak, že tento skvělý kus technologie je v současné době omezen na dokument, ale nemůžeme vědět, zda tomu tak opravdu je. Huawei již může pracovat na jeho vývoji a to už delší dobu. Dokument odhaluje, že patent byl podán už v červnu 2020 a od té doby již uplynul víc jak rok a půl.

Optický snímač otisků prstů je založen na odraze vašeho prstu, když to řeknu velmi laicky. Nachází se vždy pod displejem a lze je použít pouze u OLED displejů, to je taky jeden z důvodů proč telefony s IPS displejem mají snímače většinou v napájecím tlačítku. Je to vynikající alternativa k dražší ultrazvukové čtečce, ale bohužel jsou pomalejší a méně přesné. Tohle by mohl nový patent od Huawei vyřešit, těším se, až jej budu moci vyzkoušet.

Líbí se mi na Huawei, že je takto vynalézavý a neskočil na ultrazvukovou čtečku stejně jako Samsung. Věřím tomu, že se s těmi největšími problémy vypořádá a my se dočkáme kvalitní čtečky taky v levnějších telefonech.

Autor: Adam VIlkus

Zdroj: gizmochina.com

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.