Zde jsou uniklé funkce, které Huawei přináší do Hongmeng OS

Nedávno vyšlo najevo, že Huawei testuje svůj operační systém na vlajkové lodi Mate 30 a nyní máme možné zlepšení funkcí v operačním systému Huawei.

HongMeng OS

Huawei nedávno rekrutoval interní testery v Číně, aby otestovali svůj nový software „nové funkce“. Ale protože jeden z testerů kontaktoval společnost Huaweicentral.com a odhalil některé z klíčových informací o tomto softwaru za podmínky anonymity.

Tester vysvětlil, že operační systém se zdá být odlišný od EMUI (založeného na Androidu) a vzhledem k tomu, že fotografování neb pořízení videa ze systému je zakázáno, zbytek informací je popsán níže.

Zkušenosti s uživatelským rozhraním a několik změn:

Telefon Aktivace UI: Přidány nové možnosti probuzení a přizpůsobení.

Podpora pro vždy na displeji (AOD): Vlastní AOD včetně widgetů, upozornění na zprávy, nové uzamčení obrazovky (vypadá velmi dobře).

UI: Přepracované ikony, více animací, rychlejší a hladší přechod, nový oznamovací panel se změnami, vyhledávací panel je také velký.

Připomenutí zprávy: V nastavení je přidán nový režim připomenutí.

Vyzváněcí tóny: Odlišné od současného EMUI.

Fotoaparát: Rozhraní je stručnější a snadno srozumitelné, i když jen o několik ovládacích prvků ve srovnání s aplikací Huawei P30 fotoaparátu.

Tester také poznamenal, že změny provedené ve funkčnosti tohoto softwaru (OS) poskytují nový pocit, protože existuje několik drobných detailů, které mají různé efekty animace.

A co je nejdůležitější, kromě vzhledu uživatelského rozhraní, některé funkce a prvky uživatelského rozhraní chyběly a některé nebyly proveditelné (kliknutím) k testování, což by mohlo znamenat, že software je stále ve vývoji nebo společnost nechce odhalit všechny jeho funkce.

Tester navíc odmítl komentovat testovací zařízení a v tomto popisu nebyly přidány žádné další podrobnosti.

Zbývající informace jsou zatím dostačující, aby ukázaly, že nový software není EMUI, což nás vedlo pouze k jedné možnosti a víte, o čem mluvíme.

Jak bylo také řečeno, Huawei plánuje spustit svůj operační systém spolu s vlajkovou lodí Mate 30, ale není tu žádné oficiální potvrzení, protože společnost se stále těší na to, že bude mít operační systém Android namísto svého vlastního operačního systému. Který má zatím v záloze.

V březnu oznámil Yu Chengdong, generální ředitel spotřebitelského obchodu Huawei poprvé, že společnost vyvinula svůj vlastní operační systém pro případ, že by Huawei nemohl používat Android nebo Windows.

V květnu americké obchodní oddělení přidalo Huawei do černé listiny obchodu a uložilo omezení nákupu komponentů a softwaru od amerických firem.

Po černé listině společnost Google také pozastavila svou činnost s Huawei a zrušila sdílení hardwaru, softwaru a služeb s výjimkou softwaru s otevřenou licencí.

Později USA zmírnily své omezení na Huawei a poskytly dočasnou licenci na 90 dní pro řízení obchodu se svými stávajícími uživateli. Americké obchodní oddělení uvedlo, že bude hodnotit, zda bude pokračovat ve výjimkách nad 90 dnů.

Tato nová výjimka na Huawei umožňuje společnosti Google odesílat aktualizace softwaru do telefonů Huawei včetně měsíčních bezpečnostních záplat pro výše uvedené časové období.

Ve stejném měsíci společnost Huawei podala přihlášky ochranných známek pro „Hongmeng“ u globálních organizací duševního vlastnictví ve více kategoriích včetně operačního systému.

Yu opět spekuloval datum uvedení do provozu pro CNBC, že operační systém Huawei by mohl být připraven do čtvrtého čtvrtletí tohoto roku a verze pro globální trh v prvním nebo druhém čtvrtletí roku 2020, ale pro OS neexistuje žádné přesné datum.

V červnu, na okraji summitu G20 v Japonsku, prezident USA Donald Trump oznámil, že zmírní omezení obchodu pro Huawei, aby obnovil nákup technologií od amerických firem.

Huawei se těší na to, že obchodní oddělení bude moci pokračovat v používání systému Android a společnost uvedla, že pokud ji nebudou moci používat, půjdou s vlastním systémem OS na veřejnost.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.