Země jihovýchodní Asie jsou připravené přivítat Huawei pro výstavbu 5G

Země jihovýchodní Asie se chystají začlenit Huawei, aby dokončily své 5G projekty, které podpoří ekonomický rozvoj díky sítí příští generace.

Huawei 5G

Kambodža, Indonésie, Malajsie, Filipíny a Thajsko. Tito členové Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN), uvedli, že jsou ochotni nechat Huawei budovat svou síťovou infrastrukturu 5G. Navíc, Brunej, Laos, Myanmar, Singapur a Vietnam sdílejí stejnou vizi pro telekomunikační gigant, uvedl Chinadaily.

„Technologie Huawei 5G je obecně pokládána za vyspělou a relativně dostupnější,“ řekla analytička Amalina Anuar. „Mít přístup s více účastníky a vyhnout se vyloučení společnosti Huawei je považováno za vyváženější možnost politiky, takže členové ASEAN si nemusí vybrat strany.“

Největší výrobce telekomunikačních zařízení na světě a druhý největší prodejce smartphonů, který údajně provozoval americkou špionáž v USA, což společnost opakovaně popřela. Americký prezident Donald Trump také uvedl společnost na černou listinu pro obchodování, aby mohla být v obchodní válce mezi USA a Čínou používána jako páka na vyjednávání lepších podmínek.

5G

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.