Známe další zařízení z dílny Huawei a Honoru, která dostanou aktualizaci na nejnovější HarmonyOS

Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Jsme svědky toho, jak se Huawei snaží zcela osamostatnit od amerických technologií, včetně operačního systému. Nový HarmonyOS je tu už nějakou dobu, ale v Evropě si ho můžete zatím vyzkoušet pouze na pár zařízeních. Proto bude zajímavé sledovat, jakým směrem se vývoj na evropském trhu bude ubírat. Vzhledem k tomu, že se doposud na náš trh dostávají zařízení s HarmonyOS, a zároveň i s EMUI12 běžící na Androidu 11, tak je zřejmé, že se Huawei ještě zcela nerozhodl.

Mimo to, tak čínský výrobní obr Huawei uvolňuje HarmonyOS pro další, a další své modely. Nejnovější zařízení Huawei, která obdrží aktualizaci HarmonyOS, zahrnují Huawei nova 2s, Huawei nova 3i, Honor V9, Honor Play a Honor Note10. Tato zařízení dostávají HarmonyOS 2 ve verzi 2.0.0.125. Nicméně například model Honor Play4T byl vydán už s novějším verzí HarmonyOS 3.1. verze 0.158. Dále například model Honor 30S byl aktualizován na verzi 2.0.0.212.

Tyto konkrétní aktualizace nepřináší do systému mnoho výrazných změn. Spíše se jedná o několik doplňujících aktualizací s nejnovějšími bezpečnostními záplatami. Proto můžeme s klidem říci, že se jedná o nové bezpečnostní zabezpečení.

Několik zařízení dostalo aktualizaci HarmonyOS 2 před pár dny

Před pár dny Huawei oznámil upgrade devíti modelů na HarmonyOS 2. Těchto devět smartphonů aktuálně dostává oficiální verzi tohoto systému. Kromě toho společnost také oznámila dalších šest modelů, které dostávají otevřenou veřejnou beta verzi. Seznam otevřených beta verzí obsahuje jeden smartphone a pět tabletů.

Smartphony, které v současnosti získávají oficiální verzi jsou:

 • Huawei Enjoy 20 5G
 • Huawei Enjoy 10
 • Honor 8X
 • Huawei Enjoy 9S
 • Honor 20i
 • Honor 20 Youth Edition
 • Huawei Maimang 8
 • Honor 10 Youth Edition
 • Honor Play 3


Nenechte si také ujít:


Smartphone a tablety, které dostávají HarmonyOS 2 beta jsou:

 • Huawei Nova 8 SE Active Edition
 • Huawei Tablet M5 Youth Edition – 10.1 palců
 • Honor Tablet 5 – 10.1 palců
 • Huawei Tablet M5 Youth Edition – 8.4 palců
 • Huawei Enjoy Tablet – 10.1 palců
 • Honor Tablet 5 – 8 palců

HarmonyOS 2.0Zajímavosti

Společnost Huawei oficiálně vydala systém HarmonyOS ve verzi 2.0 tento rok 2. června. Za první týden, do 9. června, měl tento systém již přes 10 milionů uživatelů. Za dva týdny měl tento operační systém přes 18 milionů uživatelů. Po měsíci upgradu měl HarmonyOS přes 25 milionů aktivních uživatelů. Do konce července se toto číslo zvýšilo na více než 40 milionů. Za méně než dva měsíce, na začátku srpna, měl tento operační systém přes 50 milionů uživatelů. K 30. srpnu měl HarmonyOS více než 70 milionů aktivních uživatelů. O několik dní později (2. září) však společnost oznámila, že má přes 90 milionů uživatelů.

K 13. září uživatelé HarmonyOS oficiálně překročili číslovku 100 milionů. K 27. září se počet uživatelů Huawei HarmonyOS zvýšil na 120 milionů. Na začátku tohoto měsíce měl HarmonyOS 2 v Číně přes 150 milionů plně aktivních uživatelů. Je zřejmé, že tento systém bude mít do konce tohoto roku více než 300 milionů uživatelů. Tato aktualizace je také největší aktualizací systému Huawei v její historii.

I když systém HarmonyOS získává takto obrovský rozmach, tak nejsou žádné informace o tom, kdy konkrétně má dorazit na globální trhy. První náznaky, které se dostali na veřejnost hovořili o první polovině roku 2022, samozřejmě to zatím nebylo oficiálně potvrzeno. Jak už jsem psal výše, tak v současnosti Huawei na globálním trhu stále udržuje EMUI 12, který běží na Androidu 11.

HarmonyOS má klíčovou vlastnost v tom, že jej lze aplikovat i na starší telefony. Díky tomu jim nabídne mnohem delší podporu, než kterou měli na systému Android. Otázkou zůstává, kdy se tohoto systému dočkáme my jako Evropané.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ITHome.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.