Známe důvod, proč Huawei musel zpozdit komerční dostupnost skládacího telefonu Mate X

Na MWC 2019, který se konal v únoru, představil Huawei svůj první skládací chytrý telefon, který se jmenuje Mate X. Jediným významným soupeřem tohoto zařízení je Samsung Galaxy Fold, který je rovněž prvním skládacím telefonem z korejského elektronického gigantu. Bohužel kvůli problémům s displejem a problémům s kvalitou musel Samsung přerušit komerční dostupnost své nabídky.

Mate Xs

Po společnosti Samsung, Huawei také zpozdil datum dostupnosti Mate X, aniž by uvedlo uspokojivý důvod. Zatímco Galaxy Fold šel do prodeje dříve, Huawei až dnes oznámila komerční dostupnost svého skládacího smartphonu. Mate X s aktualizovanou Kirin 980 SoC a 5G kompatibilitou bude v prodeji od 15. listopadu

Telefon nese strmou cenovku 16009 juanů (2403 $- 57600 CZK), avšak díky jeho jedinečnému tvarovému faktoru se předpokládá, že jeho omezená množství se rychle vyprodají. Na zahájení akce, která se odehrála včera, Huawei také objasnilo dva hlavní důvody, které zpozdily komerční spuštění Mate X.

Huawei Mate X

Za prvé, Huawei chtělo zajistit, aby zařízení odpovídalo očekáváním „dlouhověkosti a trvanlivosti“, které by jeho potenciální zákazníci měli. Přesto by to společnosti také ochránilo před jakoukoli kritikou, které byla společnost Samsung vystavena poté, co její generální ředitel připustil, že spěchal s vydáním Galaxy Fold před tím, než byl připraven.

Druhým důvodem bylo to, že Huawei chtěl zajistit, aby jeho první skládací zařízení poskytovalo bezproblémový uživatelský dojem a zpoždění umožnilo společnosti jej dále vylepšit tím, že zlepší kompatibilitu mezi hardwarem a softwarem. Je třeba poznamenat, že Mate X 5G přichází se starším procesorem Kirin 980, namísto nového Kirin 990. Pravděpodobně tedy společnosti trvalo nějakou dobu, než zdokonalil zkušenosti s hardwarem a softwarem na tomto novém faktoru formování.

Společnost Huawei také odhalila, že její skládací smartphone s Kirin 990 a 5G bude spuštěn v březnu příštího roku a bude přezdíván Mate XS.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.