Zrušení zákazu Huawei? Příslušné orgány neví nic!

Donald Trump

Po nedávném summitu G20 v Japonsku se zdálo, že případ Huawei bude mít svůj dobrý konec. Protože americký prezident Donald Trump učinil na okraji třídního setkání nejmocnějších lidí na světě závazek vůči čínskému prezidentovi Si Ťin-pching, podle něhož by americké společnosti měly mít možnost znovu obchodovat s Huawei.

V květnu Bílý dům dal Huawei na tzv. Entity List, který zakazuje americkým společnostem obchodovat s určitými zeměmi a společnostmi. To je v těchto případech povoleno pouze se zvláštním povolením, většinou z důvodu porušení zájmů národní bezpečnosti.

Ale i uvnitř USA a zejména IT společností, které obchodují s Huawei, bylo rozhodnutí Trumpovy vlády kritizováno. Mnozí uvedli, že společnost je obětním beránkem. Sankce proti Huawei byly nepřiměřené a poškodily americké společnosti.

Minulou sobotu se zdálo, že příběh bude mít dobrý konec, protože se zdálo, že Trump je ochoten uzavřít mírovou dohodu s Pekingem. Američtí výrobci čipů měli velký potlesk. Podle zprávy agentury Reuters se však Trumpovy oznámení neberou za nominální hodnotu.

Huawei vs USA

„Nevíme nic“

Vzhledem k tomu, že příslušné orgány v průmyslu a ve správě si nejsou vědomy žádného uvolnění. Tisková agentura Reuters zaznamenala interní e-maily, ve kterých odpovědné osoby hledají jasnost, ale nenajdou ji. Protože se oficiálně nic nezměnilo, Huawei je a zůstává na Seznamu Subjektů.

To je také závěr odpovědných osob, protože tam zjistíte, že jste neobdrželi žádné pokyny k opaku. Ukázalo se, že Trump nechce nebo nemůže dodržovat jasná pravidla své správy a ne vždy následuje své rychlé myšlenkové pochody.

Autor: Lukáš

Zdroj:WinFuture

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.