200 km dojezd za 5 minut dobíjení? Huawei přináší revoluční řešení nabíjení elektromobilů

Huawei ARCFOX / Zdroj fotografie: Huawei

Jak se svět postupně odklání od aut na plyn, naftu a benzín k vozidlům s elektrickým pohonem, tak stále narážíme na jeden zásadní problém. Stále tu máme ten markantní časový rozdíl při „tankování nádrže“. U vozidel s konvenčním palivovým motorem natankujete plnou nádrž za méně než 5 minut, a následně můžete vyrazit, ale u elektrických vozidel je doba potřebná k dobití baterie běžně 30 až 50 minut. V závislosti na zbývající kapacitě baterie potřebné pro cestu. Proto Huawei přináší zajímavou novinku, která výrazně zasáhne do tohoto odvětví.

Huawei, čínský technologický gigant, který v Číně prodává nejen smartphony, ale také notebooky, chytré hodinky a dokonce i chytrá auta, plánuje brzy otřást automobilovým průmyslem. Díky jeho revolučnímu řešení nabíjení elektromobilů se má doba nabíjení výrazně zkrátit. Konkrétně se jedná o řešení, kdy si během pouhých 5 minut, nabijete auto na dojezd 200 km.

Zprávy pocházejí od vrchního ředitele společnosti Huawei Wang Chao, který byl členem na fóru National Chinese Electric Vehicle 100 Forum. Na fóru se Wang pochlubil, že od roku 2021 společnost zavedla své řešení pro chytré řízení DriveOne po celé zemi, které zahrnovalo funkce, jako je chytrá integrace IoT s HarmonyOS, upgrady navigace pro řidiče, a co je nejdůležitější, tak toto technologické řešení umožňuje extrémně rychle dobíjet vozidlo. V současnosti se baterie s technologií od Huawei, musí pro ujetí 200 km nabíjet 10 minut.


Nenechte si ujít:


Rychlé nabíjení od Huawei mění pravidla hry

Ve společnosti Huawei se však vždy snaží svým spotřebitelům poskytovat lepší produkty a služby. Wang zmiňuje, že v příštích několika letech společnost plánuje odhalit své špičkové řešení nabíjení 1000 V EV, které má zajistit 200 km dojezdu za pouhých 5 minut nabíjení.

Již dříve v tomto desetiletí společnost Huawei stanovila svůj plán rozvoje v odvětví EV a očekávalo se, že do roku 2025 společnost uvolní své řešení vysokonapěťového nabíjení 1 000 V / 600 kW, které dobije baterii elektromobilu v rekordním čase. Konkrétně by se jednalo o 30 % až 80 % kapacity baterie za pouhých 5 minut, což nabídne pocit jako při „doplňování běžné palivové nádrže“.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ithome.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

4 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *