Amazon chystá další kolo propouštění svých zaměstnanců

Amazon
Amazon je pro online nakupování velmi oblíbený / Autor fotografie: Preis_King / Zdroj fotografie: Pixabay

Amazon je jednou z největších společností na celém světě. Bohužel i ty musí někdy propouštět, což se v tuto chvíli týká reklamního oddělení v rámci úsilí globální společnosti o realizaci cíle snižování nákladů. S tímto cílem v minulosti přišel generální ředitel Andy Jassy. A ačkoli nám rozsah propouštění není jasný, tak je jeho cílem zajistit dlouhodobé fungování podniku.

Tento krok přichází v době, kdy Amazon prochází největším propouštěním v celé své 29leté historii. Celkově počet propuštěných zaměstnanců se vyšplhal už na desítky tisíc lidí s tím, že je v budoucnu mohou další následovat. Amazon už snížil počet pracovníků už v několika oborech, jako je maloobchod, nábor, cloud computing nebo Twitch.

Rozsáhlá vlna propouštění zas není na druhou stranu v dnešní době nic překvapivého. Je to to součást trendu v technologickém průmyslu za následky pandemie Covidu-19. Každý technologický gigant nyní přehodnocuje své pracovní síly tak, aby mohl nadále ziskově fungovat. Někteří dokonce uvažují, že i po odeznění pandemie nechají zaměstnance pracovat na Home Office, což je zas úsporné v rámci nákladů za různé energie, který by si každý zaměstnanec doma platil sám. Na druhou stranu není propouštění špatné pro všechny, jelikož se za ušetřené peníze pak můžeme dočkat zajímavých produktů, které by nebyly bez peněz dostupné.

I přes hromadné konce velké spousty lidí většina analytiků očekává, že technologický průmysl bude i v nadcházejících letech hlavním zaměstnaneckým odvětvím. Jen přeci se neustále rozvíjí a k pořádnému vylepšování bude docházet pouze v tom případě, že se bude spojovat mnoho lidí ve všech inovativních společnostech.

Podle amerického Úřadu pro statistiku práce se očekává, že zaměstnanost v profesích v oblasti výpočetní techniky a informačních technologií poroste od roku 2019 do roku 2029 o 11 %, což je mnohem rychleji, než je průměr všech jiných povolání. V příštích několika letech očekáváme rostoucí poptávku po cloud computingu a kybernetické bezpečnosti.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *