Chce Xiaomi zničit konkurenci? Xiaomi 14T Pro bude zabijákem konkurenčních vlajkových lodí, přinese revoluční procesor

Xiaomi
Xiaomi 13T / Zdroj: Xiaomi

Hádejte co? Společnost Xiaomi si zřejmě řekla, že si dá všechny své konkurenty jako pouhý předkrm. Je to pouze pár dní, kdy na veřejnost unikla první várka informací o modelu Xiaomi 14T Pro. Popravdě nás tyto zprávy posadili na zadek, protože se jedná o docela zajímavé novinky.

Někomu by se mohlo zdát, že je to příliš brzy, zvláště po nedávném uvedení modelu 13T Pro. Ale světe div se, Xiaomi už na řadě 14T pracuje a je tu celkem povedený zvrat.  Zdá se, že 14T Pro by mohla být přeznačená verze Redmi K70 Ultra. Je nutno říci, že série Redmi K70, sklidila velké ovace napříč asijským trhem. Proto se dá očekávat, že model Ultra bude v tomto směru pokračovat.

Xiaomi 14T Pro se blíží

Pojďme si povědět něco o uniklých specifikacích modelu Xiaomi 14T Pro. Řada Xiaomi 13T se v některých oblastech zcela nevyrovnala řadě Xiaomi 12T. Lidem u řady 12T chyběl kvalitní displej a podpora rychlého nabíjení. Jedinou výraznou vlastností byl podle některých vylepšený fotoaparát. Nyní však Xiaomi chystá něco nového s řadou 14T a vypadá to, že na obzoru jsou velká představení, která se očekávají v srpnu a září.

Webový portál GSMChina nyní nabízí zajímavé informace. Zajímavá část je to, že se Xiaomi 14T Pro objevil v databázi IMEI s modelovými čísly „2407FPN8EG“ pro globální verzi a „2407FPN8ER“ pro japonskou verzi. To znamená, že smartphone bude uveden na trh v různých regionech, včetně Japonska. Existuje také jiné číslo modelu pro čínskou verzi, „2407FRK8EC“, které je spojeno s modelem Redmi K70 Ultra. Ačkoli může být několik rozdílů ve funkcích, oba modely si budou pravděpodobně dost podobné.

Xiaomi 14T Pro má kódové označení „rothko“ a zajímavé je, že stejně tak i Redmi K70 Ultra. Společnost Xiaomi často dává své řadě Redmi K kódová jména inspirovaná malíři a tentokrát je to Mark Rothko, slavný americký malíř známý svou „malbou barevných polí“ nebo „pozdní obrazovou abstrakcí“.

Zatím sice neznáme všechny podrobnosti o Xiaomi 14T Pro, ale víme, že se bude pyšnit výkonným procesorem MediaTek, pravděpodobně Dimensity 9300 SOC. Podle prvotních testů už víme, že procesor Dimensity 9300 je v několika aspektech výkonnější než Snapdragon 8 Gen.3.  Očekávejte také některá vylepšení v oblasti fotoaparátu a dalších oblastech. Redmi K70 Ultra má být oficiálně představen v srpnu a krátce poté se můžeme těšit na oznámení řady 14T. Čekají nás vzrušující časy!

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gsmchina.com

Průměrné hodnocení 2.8 / 5. Počet hodnocení: 4

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *