Čínská automobilka Xpeng plánuje zahájit sériovou výrobu létajících aut do 4. čtvrtletí 2025

Čínská automobilka
Zdroj: XPeng Motors

Společnost XPeng Motors se chystá vzlétnout do oblak a v rámci rozsáhlé spolupráce chce uvést na trh svůj létající automobil XPeng Huitian Flying Car. Cílem tohoto ambiciózního projektu je nově definovat dopravu tím, že nabídne modulární létající vozidlo schopné cestovat po silnici i vzduchem.

XPeng Huitian Flying Car plánuje sériovou výrobu ve 4. čtvrtletí 2025

Společnost prostřednictvím oznámení na hongkongské burze cenných papírů podrobně popsala významnou spolupráci mezi společnostmi Guangdong XPeng a Guangdong Huitian, které obě spadají pod XPeng Motors. Toto partnerství je formalizováno 2. ledna 2024.

Společnost Guangdong Huitian, kterou ovládá He Xiaopeng, hlavní akcionář společnosti XPeng Motors, se zaměřuje především na výzkum a vývoj létajících automobilů. Guangdong XPeng, dceřiná společnost XPeng Motors, přispěje svými odbornými znalostmi v oblasti designu a technického vývoje a bude hrát klíčovou roli při montáži těchto inovativních vozidel.

Čínská automobilka
Zdroj: XPeng Motors

Modulární létající automobil XPeng Huitian „Land Aircraft Carrier“ se vyznačuje jedinečnou integrovanou konstrukcí země-vzduch s odnímatelnou a opětovně kombinovatelnou pozemní a létající karoserií. Pozemní nástavba může přepravovat 4-5 cestujících, je vybavena hybridním pohonným systémem a nabízí třínápravovou šestikolovou automobilovou konstrukci pro lepší mobilitu.

Létající tělo je plně elektrické letadlo s posádkou, schopné vertikálního vzletu, vhodné pro lety v malých výškách a dostupné v manuálním i automatickém režimu řízení. Společnost XPeng Huitian plánuje sériovou výrobu do 4. čtvrtletí roku 2025, přičemž finální montáž bude zajišťovat společnost Guangdong XPeng. Tento ambiciózní časový plán odráží odhodlání společnosti XPeng uvést tuto revoluční technologii na trh co nejdříve.

Samozřejmě jsou před námi výzvy. Je třeba vyřešit regulační překážky, rozvoj infrastruktury a obavy o veřejnou bezpečnost. Společnost XPeng Huitian však díky svému inovativnímu designu a odhodlaným partnerům připravuje půdu pro budoucnost, kdy se létající auta stanou běžnou záležitostí a změní způsob, jakým žijeme, pracujeme a cestujeme.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ithome.com, epaper.chinadaily.com.cn

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *