Generální ředitel společnosti CD Projekt Red odmítá zvěsti o převzetí. Navíc odhalil nového Zaklínače

CD Projekt
Zdroj: CD Projekt Red

Společnost CD Projekt Red, slavný evropský vývojář videoher známý díky hitům jako Zaklínač nebo Cyberpunk 2077, si v herním průmyslu razí vlastní cestu. Generální ředitel Adam Kiciński nedávno v rozhovoru pro polský list Parkiet jasně řekl, že společnost nechce být součástí většího konglomerátu. Tento postoj odráží hluboce zakořeněný závazek nezávislosti a důvěru v budoucí růst studia.

Studio v současné době pracuje na další hře Zaklínač

Cesta společnosti k jejímu současnému postavení je důkazem jejího odhodlání a tvrdé práce. Z Kicińského slov je cítit hrdost a ambice a zdůrazňuje, že tým je do své práce zapálený a má před sebou velké plány. Akvizice společnosti Molasses Flood v říjnu 2021, známé hrami jako The Flame in the Flood, byla strategickým krokem. Tato akvizice je v souladu s filozofií společnosti CD Projekt Red, která usiluje o smysluplný růst, na rozdíl od pouhé konsolidace finančních výsledků. Molasses Flood nyní pracuje na nové hře ze světa Zaklínače s kódovým označením „Sirius“, což naznačuje vzrušující vývoj pro fanoušky série.

Studio také pokračuje v práci na různých projektech, včetně další hlavní hry Zaklínače, „Polaris“, která je údajně v plném vývoji s rostoucím týmem. „Orion“, další hra ze světa Cyberpunku, je stále ve fázi konceptu, ale plány na její vývoj jsou v plném proudu a slibují rozšíření světa Cyberpunku. Kromě toho CD Projekt Red pracuje na zcela nové IP, „Hadar“, o níž Kiciński ujišťuje, že bude zajímavým přírůstkem do popkulturní krajiny.

Společnost CD Projekt Red, která má za sebou úspěšné výsledky, včetně nedávného uvedení rozšíření Cyberpunk 2077 Phantom Liberty, patří mezi největší lídry herního průmyslu z jasného důvodu. Nevytváří jen hry, ale i jedinečné zážitky, které rezonují u hráčů po celém světě. Jejich rozhodnutí zachovat si nezávislost a pečlivě pečovat o své portfolio odráží strategický přístup k růstu a inovacím ve světě, kde komercializace ničí to nejlepší z nejlepšího.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gameinformer.com, gamingbible.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *