Jedna klíčová funkce z GTA San Andreas se musí vrátit do GTA 6

GTA 6
Autor: skiegraphicstudio / Zdroj: artstation

Grand Theft Auto 6 je jednou z nejočekávanějších her této generace. Série GTA je legendární, stejně jako její vývojářské studio Rockstar Games, a to z dobrého důvodu. Značka Rockstar se stala synonymem pro vysoce kvalitní a hranice posouvající produkty.

Hra Red Dead Redemption 2 se okamžitě po svém uvedení na trh stala moderní klasikou a Grand Theft Auto 5 je nejvýdělečnějším mediálním produktem všech dob, což odráží její neutuchající popularitu. Každá hra od tohoto vývojáře s sebou přináší obrovský nárůst pohlcení. Grand Theft Auto 6 bude v tomto trendu pravděpodobně pokračovat a návrat jednoho prvku, který byl naposledy k vidění ve hře GTA: San Andreas, by mu k tomu mohl pomoci.

  • Hra Grand Theft Auto 6 je velmi očekávaná a má být nejrealističtějším a nejpoutavějším dílem v dosavadní sérii.
  • Mechanika dynamických typů těl, která byla naposledy k vidění ve hře GTA: San Andreas, by mohla přispět k většímu ponoření do hry GTA 6.
  • Návrat mechaniky typů těla by umožnil vizuální změny vzhledu hlavního hrdiny a ovlivnil by herní prvky, jako je zdraví a výdrž.

Red Dead Redemption 2 je nejnovější hra od společnosti Rockstar a mnoho jejích mechanik připomíná simulátor. Arthurovi rostou vlasy a vousy, které je třeba udržovat, a on i jeho kůň se mohou ušpinit, což vyžaduje, aby je hráči čistili ručně. Jednou z mechanik, která je ve hře nedostatečně využita, je sledování výživy. Hráč musí jíst jídlo, aby udržel Arthura vyživeného, ale neexistuje žádný vizuální ukazatel toho, zda snědl dost. Místo toho musí hráči kontrolovat Arthurovu úroveň výživy v menu. To je problém, který mělo Grand Theft Auto: San Andreas již vyřešený. Hlavní hrdina hry San Andreas, CJ, mohl přibírat a ztrácet tuk a svaly, čímž se ve hře měnil jeho vzhled.

Až do Grand Theft Auto 5 bylo San Andreas nejlépe přizpůsobitelným zážitkem společnosti Rockstar. Hlavní postava CJ mohl aktivně nabírat a ztrácet tuk a svaly. Pokud hráči nejedli, CJ ztrácel svaly a slábnul, ale příliš mnoho jídla způsobilo, že přibral, což mělo vliv na jeho zdraví a výdrž. Právě díky takovým mechanismům je hra GTA: San Andreas v očích mnoha fanoušků nadčasovou klasikou. Nejenže životní styl CJ ovlivňoval způsob hraní hry, ale odrážel se i vizuálně spolu s dalšími úpravami, jako jsou účesy, oblečení a tetování. Systémy v pozdějších hrách jsou sice propracovanější, ale díky vizuální zpětné vazbě poskytnuté v San Andreas působí hra více pohlcujícím dojmem.

Dynamické typy těl by přispěly k většímu ponoření do hry GTA 6

Dynamické typy postav ve hře Grand Theft Auto: San Andreas předběhly svou dobu o mnoho let. Pohlcení, které tato mechanika poskytovala, se podobá dynamickým systémům z Red Dead Redemption 2, přesto v této hře chybí. Odhalovací trailer hry Grand Theft Auto 6 je plný neuvěřitelně detailních budov a modelů postav, z čehož je jasné, že půjde o dosud nejrealističtější a nejpoutavější zážitek od Rockstaru. Vrácení možnosti dynamicky měnit tělo hlavního hrdiny, nabírat a ztrácet svaly a tuk, by bylo skvělým způsobem, jak vzdát hold San Andreas a zároveň učinit GTA 6 více pohlcující.

Grand Theft Auto by mohlo stavět na mechanismu ze San Andreas

Grand Theft Auto: San Andreas oslaví v roce 2024 20 let. Za tu dobu se technologie posunuly o velký kus dopředu. Kromě očekávaného návratu mechaniky, kdy pracujete na budování postavy do vizuálně bohatší hry by Grand Theft Auto 6. Tento model by se mohl v nové hře krásně využít. Oblečení CJ v San Andreas bylo vždy poněkud přiléhavé, ale GTA 6 by mohlo hráčům umožnit nakupovat oblečení různých velikostí, které by se stalo těsnějším nebo pytlovitějším podle toho, jak by se dynamicky měnila těla Lucie a jejího partnera. Stejně jako ve hře San Andreas by úroveň kondice postavy mohla ovlivnit například obnovu výdrže a celkové zdraví, což by poskytlo výhody a nevýhody pro udržení různých typů postavy.

Vtáhnutí do hry Grand Theft Auto 6 by podpořilo navrácení mechaniky typu budování těla ze San Andreas. GTA 6 se hráčům dostane do rukou až v roce 2025, ale to neznamená, že by se fanoušci série nedočkali žádného nového obsahu. V roce 2024 se dočkají pokračování GTA Online a snad by se mohl uskutečnit i port hry San Andreas pro VR Meta Quest. Ve spolupráci s Netflixem byl také právě vydán mobilní port hry Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition, což znamená, že předplatitelé si nyní mohou zahrát některé klasické díly série na svých chytrých zařízeních.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: sportskeeda.com, gamerant.com

Průměrné hodnocení 3.5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *