Globální trh smartphonů v prvním čtvrtletí 2024 vzrostl o 6 %

Trh
Zdroj: Vivo

Nejnovější publikace Counterpoint Research ukázala, že globální trh smartphonů zaznamenal v prvním čtvrtletí roku 2024 meziroční růst o 6 %. Odhadovaný příjem z prodeje smartphonů byl podle Counterpoint nejvyšší v prvním čtvrtletí. Trh chytrých telefonů dosáhl v prvním čtvrtletí roku 2024 dodaných 296,9 milionu telefonů, přičemž Samsung porazil amerického giganta, Apple, a sesadil jej z trůnu.

Služba Counterpoint Market Monitor čtvrtletně aktualizuje globální trh chytrých telefonů s tím, že její nejnovější průzkum je docela zajímavý. 6% nárůst zásilek lze přičíst silnému výkonu v klíčových regionech, jako je Evropa, Latinská Amerika, Afrika a Střední východ. Mnohé z rozvíjejících se trhů si udržely svou silnou dynamiku a úspěšně dokončily čtvrtletí. Regionem, který zaznamenal největší růst, byla Evropa (zejména střední a východní Evropa). Poptávka po telefonech zde neustále roste.

Čísla v grafech za 1. čtvrtletí 2024 ukazují některé nové trendy. Rostoucí množství příjmů z prémiových nabídek roste rychleji než dodávky. Tento trend by měl přetrvávat se vzestupem novějších inovativnějších zařízení, jako jsou skládací zařízení nebo chystaná zařízení s rolovacím displejem. Samsung povýšil Apple na celosvětově vedoucí pozici v prodeji smartphonů (20 %). Na druhou stranu, dodávky Applu meziročně poklesly o 13 % především kvůli vysokému nahromadění zásob ve 4. čtvrtletí 2023. V první pětici zaznamenala nejrychlejší růst čínská značka Xiaomi s meziročním nárůstem zásilek o 34 %.

Výkon některých značek byl v některých regionech silnější a v jiných slabý. Například značka Transsion (Tecno, Itel a Infinix) si vedla velmi dobře ve východní Evropě, Indii, Asii a Tichomoří, zatímco OPPO zaznamenalo poklesy, což naznačuje, že musí čelit větší konkurenci na několika trzích. Xiaomi však zaznamenalo růst téměř na všech svých klíčových trzích.

Doufáme, že v budoucnu se zase začne v průzkumech globálního trhu objevovat zase Huawei, kterému se nyní začíná dařit v Číně.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, counterpointresearch.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *