Nubia začala prodávat nejdostupnější skládací telefon na světě

Nubia
Zdroj: Nubia

Nubia, čínská společnost patřící pod ZTE, začala prodávat svůj první skládací telefon ve tvaru Flip, který bude konkurovat Huawei Pocket 2 nebo Samsungu Galaxy Z Flip 5. Nové véčko Nubia představila už před delší dobou ve španělské Barceloně na akci MWC 2024.

Zásadním rozdílem nového zařízení od ostatních skládaček je jeho počáteční cena, která je až neskutečně nízká. Je zřejmé, že se Nubia zaměřila na střední třídu, takže telefon bude přístupný více lidem než prémiová od zařízení od ostatních výrobců. Nicméně jim bude Nubia konkurovat i tak, jelikož nasadila hodně nízkou cenovku, která potenciálního zájemce může přesvědčit.

Na první pohled nová skládačka vypadá jako klasické véčko dnešní doby. Nový Flip je snad odlišný především v oblasti modulu fotoaparátu, u kterého čínská společnost vsadila na podobný design, jako má vlajková řada Huawei Mate. Nubia Flip má tloušťku 7 mm v rozloženém stavu s váhou příjemných 209 gramů. Dále má pant vyrobený z pevné oceli, který údajně vydrží až 200 000 otevření a zavření. Na zadní straně má již zmíněný kruhový modul fotoaparátu s displejem uprostřed. Tento malý AMOLED displej je velký 1,43 palců a má rozlišení 466 x 466 pixelů. Jeho úkolem je zobrazovat notifikace a zpřístupnit některé základní funkce telefonu. Na přední straně je 6,9palcový FHD+ skládací AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a výstřelem uprostřed nahoře.

Zdroj: Nubia

Nubia vsadila na čip střední třídy

Telefon běží na Snapdragonu 7 Gen 1, který funguje v kooperaci s grafickým čipem Adreno 644. Stejný procesor můžeme naleznout například u skládací Motoroly Razr 40. Telefon byl v Číně uveden na trh hned ve třech variantách s různými úložišti: 8 GB + 256 GB, 12 GB + 512 GB a 12 GB + 512 GB. První číslovka je vždy velikost RAM, a ta druhá uvádí velikost interního úložiště. O dlouhou výdrž baterie se postará 4310mAh baterie s rychlým 33W nabíjením.

V kruhovém modulu fotoaparátu je 50MP hlavní snímač s 2MP snímačem hloubky ostrosti. Ve výstřelu v displeji je zase 16MP selfie kamerka. Cena za nejlehčí variantu nového telefonu je 415 USD. Díky tomu je nová skládačka od Nubie skládacím smartphonem s nejnižší počáteční cenou na trhu.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *