Hi nova 9 SE 5G byla oficiálně vydána na trh

Huawei nova 9 SE / Zdroj fotografie: Huawei

Na poli smartphonů ode dnes nalezneme nové jméno, které zní Hi nova 9 SE 5G. Nepřipomíná vám to něco? Pokud ano, tak se vám ani nedivím, protože se v podstatě jedná o rebradingovaný model Huawei Nova 9 SE. V tuto chvíli to není oficiálně potvrzeno, nicméně, okolnosti tomu nasvědčují.

Tento telefon je vydán společností China Post, která už vydala více takových smartphonů. Jelikož Huawei nemůže užívat 5G technologie ve svých smartphonech, tak nechává jiné společnosti, aby vyráběly jeho smartphony. Hi nova 9 SE 5G není výjimkou. Vzhledem k americkým sankcím nemůže Huawei použít 5G, tak svůj smartphone s 5G nechá vyrobit někoho jiného, s čehož má pochopitelně zisk.

V současnosti jsou k dispozici dvě varianty s úložným prostorem 8 + 128 GB a 8 + 256 GB. První varianta stojí 391 USD, kdežto druhá 422 USD. Pro mnoho uživatelů může být tato řada neznámá, ale již dříve China Post vydala Hi nova 9.

Hi nova 9 SE 5G se dočkáme ve třech barevných provedeních, kterými jsou černá, ledově modrá a bílá. Záda jsou z 3D skla, přičemž samotný smartphone váží 191 g. Jedním z vrcholů telefonu jsou 4 fotoaparáty. Ten hlavní má 108MPx, ultrtaširokoúhlý 8MPx, pro rozmazání pozadí 2MPx a makro rovněž 2MPx. Hlavní snímač dokáže složit 9 pixelů do jednoho, což mu umožňuje pořizovat jasné fotky i za tmy. Současně můžete využívat přední i zadní fotoaparát. Velikost předního fotoaparátu činí 16 MPx.

Pod krytem bychom nalezli procesor Snapdragon 695 5G, který je vyroben 6nm procesní technologií. Vestavěná baterie je bohužel opravdu malá s velikostí 4000mAH a 66W rychlostí nabíjení. Jedno plus tato malá baterie má, a sice, že se nabije už za 35 minut.

Hi nova 9 SE 5G se chlubí 6,78palcovou obrazovkou, která má poměr obrazovky k tělu neskutečných 94,85 %. Dále displej podporuje 120Hz obnovovací frekvenci a široký barevný gamut P3. Jeho rozlišení je 2388 x 1080 pixelů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *