Hned po Applu. Huawei zaznamenal velký úspěch na trhu s nositelnými zařízeními

Huawei Watch GT 2 / Autor fotografie: Adam Vilkus

V minulém roce společnost Huawei uvedla na globální trh řadu nových a zajímavých vychytávek, které potěšily nejednoho uživatele. Dnes se budeme konkrétně bavit o nositelných zařízeních, jelikož Huawei v této oblasti za rok 2021 zaznamenal poměrně velký úspěch. V roce 2021 přišel s řadou hodinek Huawei Watch 3, Huawei Watch GT 3 či Huawei Watch Fit. Všechna tato zařízení zaznamenala mezi spotřebiteli velký úspěch, to už jsme mohli vidět v prodejích, ale teď už to máme potvrzeno i na papíře.

Zpráva, kterou odhalila společnost CSS Insight, uvádí, že se globální trh s nositelnými zařízeními v roce 2021 rozrostl o 39 milionů dodaných zařízení na konečné číslo 232 milionů. Tohle číslo tvoří všechny dodané náramky, hodinky či sluchátka. Jak můžeme vidět, tak už jen tady zaznamenal celý trh velký úspěch, nicméně, to ještě není vše.

Zpráva nám uvedla, že společnost se sídlem v Curtinu, Apple, je na prvním místě s nárůstem o 19 procent a 52 miliony dodanými chytrými nositelnými zařízeními, což je dost velký skok v porovnání s rokem 2020, kdy společnost prodala „jen“ 44 milionů zařízení.

Ovšem vítězem v této kategorii se stala jednoznačně společnost Huawei, která v roce 2021 dodala 45 milionů kusů chytrých nositelných zařízení. Je to opravdu obrovský skok, když si to porovnáme s rokem 2020 , kdy dodala pouhých 32 milionů. Meziroční nárůst společnosti činí neskutečných 43 %, a jestli se společnosti takto povede i příští rok, tak bude Applu dýchat na záda. Huawei se nestal pouze úspěšným v tomto ohledu, ale i v tom, že jeho trh s chytrými hodinkami vzrostl o 19 %. To je rovněž největší číslo v porovnání s ostatními společnostmi.

Na třetím místě je společnost Zepp s 38 miliony dodanými zařízeními a meziročním poklesem o 18 %. Čtvrté místo obsadila společnost Fitbit s osmiprocentním nárůstem. Pátý skončil Samsung, který si polepšil o dva miliony prodaných zařízení v porovnání s rokem 2020. Z 11 milionů si polepšil na 13 milionů prodaných zařízení. Vzhledem k popularitě řady Samsung Galaxy Watch mě to docela překvapuje.

Co nejvíce překvapilo vás? Dejte mi to vědět do komentářů. Těším se na vaše odpovědi.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *