Honor 90 Pro může dorazit s 200MPx fotoaparátem

Honor 90 Pro
Honor 70 se na náš trh dostal / Zdroj fotografie: Honor

Podle nejnovějších zpráv má Honor v plánu vylepšit svou číselnou sérii smartphonů. To je docela očekáváné, protože řada Honor 80 dorazila v listopadu loňského roku s tím, že čínská značka představuje smartphony v číselné řadě dvakrát ročně. To tedy znamená, že se brzy dočkáme Honoru 90 a na konci roku 2023 řady Honor 100. Podle leakera Digital Chat Station bude Honor 90 Pro ne moc významným smartphonem.

Nadcházející řada by už měla být v poslední fázi vývoje, takže víme, jak na tom přibližně bude model Pro. Ten bude mít se svým předchůdcem hned několik společných věcí, jako jsou displej, čipset a hlavní fotoaparát. To bohužel nezní moc lákavě, ještě v kontrastu s řadou Oppo Reno 10, která by na tom měla být lépe. Obě čínské společnosti si v rámci středního segmentu budou zdatně konkurovat.

Podle úniků bude mít Honor 90 Pro uvnitř sebe procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 s taktem hlavního jádra 3,0 GHz. To je rozhodně dobrá zpráva, jelikož tento procesor je vlajkovým v mnoha smartphonech a zároveň dost spolehlivým. Výkon a kvalita by tedy měly být znát. Dále by se měly v displeji nacházet duální fotoaparát sloužící k selfie fotografiím.

Nejzajímavějším na nadcházejícím smartphonu bude přítomnost hlavního snímače Samsung ISOCELL HP3. Ten je až 200MPx, ale to bohužel u Honoru 80 Pro neplatí. Z nějakého důvodu omezil Honor tento snímač u staršího modelu na 160 MPx. Tohle by byl určitě velký upgrade, na který by široká veřejnost slyšela.

Vylepšení očekáváme v oblasti baterie a nabíjení, které by mohly být jiné oproti původní verzi. Telefon by mohl běžet na na Androidu 13 s operačním systémem společnosti Magic OS 7. Nejprve se nového zařízení dočkáme v Číně. Později bychom se ho mohli dočkat i v globální verzi, ale to ještě není jisté. Řada Honor 80 se k nám taky bohužel nedostala.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *