Honor Magic5 Lite získal ocenění v DxOmark za skvělý výkon baterie
Je to teprve krátce, co Honor uvedl na evropský trh telefon střední třídy v podobě Honoru Magic5 Lite. Ten se vyznačuje především 120Hz OLED displejem, 5G připojením a skvělým výkonem za dostupnou cenu. Každopádně, žádná z uvedených vlastností není tak skvělá jako výkon baterie, kterým nové zařízení disponuje. Ten je tak výjimečný, že z Honoru Magic5 Lite udělal první zařízení v žebříčku DxOmark, které si vysloužilo skóre působivých 152 bodů.
Podle zprávy společnosti DxOmark vynikal nový smartphone ve všech oblastech výkonu baterie včetně nabíjení a jeho účinnosti. Za zmínku stojí především výdrž, která při mírném používání dosahovala až 3 dnů bez potřeby nabíječky. U intenzivního používání už telefon vydržel pouze 2 dny, ale i to je skvělý výsledek. Účinnost nabíjení byla rovněž velmi vysoká, což dokázalo, že optimalizace zařízení je na velmi vysoké úrovni.
Ultra velká 5100mAh baterie Honoru Magic5 Lite umožňuje až 24hodinové přehrávání videí na YouTube, 19hodinové sledování TikToku nebo 11 hodin hraní určité hry na jedno nabití. 40W technologie Honor SuperCharge je účinná natolik, že pouhých 30 minut nabíjení stačí k tomu, abyste se pak mohli koukat na videa na YouTube 12,5 hodin. To případným spotřebitelům poskytne klid a pohodlí na cestách.
Musíme brát v potaz to, že DxOmark testuje jen ty smartphony, za které obdrží peníze od dané společnosti. Netestuje tedy každý smartphone, který je uveden na trh. V důsledku toho nemusí první místo nutně odrážet skutečnost. Je možné, že na trhu je zařízení s lepší baterií, ale jen to nemá oficiálně potvrzeno jako Honor Magic5 Lite. I přesto je testování od DxOmark cenným zdrojem pro spotřebitele, když neví, jaký si mají vybrat telefon.
Další důležitou proměnnou je to, že záleží i na tom, jakou frekvenci a jas displeje budete mít nastavený. Samozřejmě u telefonů platí, že čím větší frekvenci a jas budete mít, tak tím nižší výdrže dosáhnete. Některé společnosti místo 120Hz displeje používají pouze 90Hz displej, což je skoro stejné s tím rozdílem, že 90Hz frekvence je šetrnější k výdrži baterie.
Autor: Adam Vilkus
Zdroj: gizmochina.com