HONOR opět ukázal, že displeje umí. HONOR 90 v testu porazil například i iPhone 14

HONOR
Zdroj: HONOR

Nový smartphone HONOR 90 se v hodnocení displejů DXOMARK umístil ve svém segmentu na prvním místě. Nezávislé technologické laboratoře displej HONOR 90 důkladně otestovaly a zhodnotily jeho výkon v šesti hlavních oblastech.

Při testech se laboratoř zaměřila na: čitelnost, barvy, video, pohyb, dotyk a nežádoucí chyby při vykreslování obrazu. S působivým skóre 140 bodů tak získal „DXOMARK Display Gold Label“ a skvělou pozici v celosvětovém žebříčku displejů DXOMARK.  

„HONOR 90 přináší uživatelsky příjemný displej s celkově vyváženým výkonem a s výbornými výsledky především v oblasti barev a čitelnosti,“ uvedl Thibualt Cabana, ředitel hodnocení displejů společnosti DXOMARK.

HONOR
Zdroj: DXOMARK

Model 90 se může pochlubit 6,7palcovým, na všech hranách zaobleným displejem AMOLED, který je výsledkem vlastního výzkumu a vývoje globální technologické společnosti HONOR. Zaoblený displej připomíná hladinu vody ve sklenici naplněné až po okraj a přináší pohlcující zážitek ze sledování. AMOLED displej s vysokým rozlišením (2664 × 1200) zvládá zobrazit 1,07 miliardy barev a 100 % barevného prostoru DCI-P3, takže si s ním vychutnáte vysoce detailní a přesnou reprodukci i velmi složitých a barevně rozmanitých obrazů. Displej má také špičkový jas HDR 1 600 nitů a dává tak vyniknout živým barvám, které HDR nabízí.

DXOMARK je nezávislá technologická laboratoř a mezinárodní lídr v oblasti hodnocení kvality profesionální i spotřební elektroniky. Hodnocení DXOMARK a výsledné vysokého skóre je důkazem kvality chytrého telefonu HONOR 90 a poskytuje vysoký výkon a výjimečný uživatelský zážitek.

Zároveň jde pro čínskou společnost o další významný milník, který dokazuje její odhodlání přinášet uživatelům produkty špičkové kvality.

HONOR
Zdroj: DXOMARK

Konkurence, která může HONOR potrápit

HONOR 90 to nebude mít vůbec jednoduché. V současnosti proti němu bude mířit nový Huawei nova 11, který má skutečně velké ambice. Dalším silným oponentem bude Samsung Galaxy S20 FE 5G, který patří do takové už stálice uznávaných smartphonů na našem trhu.

Další model, který může novému HONORu zatopit je model Vivo X80 Lite, který také prošel naší recenzí. Ten by mohl být pro HONOR zajímavým soupeřem, který mu bude ukrajovat případné zákazníky.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei, dxomark.com, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *