Honor představil nový skládací telefon vyrobený ve spolupráci s Porsche

Honor
Zdroj fotografie: Honor

Minulý týden Honor představil několik nových zařízení. Největší důraz se pravděpodobně klade na model Magic 6 Pro, jelikož je to vlajka, která bude společnost reprezentovat napříč globálním trhem. To se o novém skládacím telefonu říct nedá.

Předpokládáme totiž, že ho má čínská společnost jen v omezeném množství s tím, že zůstane exkluzivní pro Čínu. Jmenuje se Honor Magic V2 RSR Porsche design, a jestli si pamatujete telefony Mate od Huawei v Porsche edicích, tak tohle je něco velmi podobného.

Je to vůbec poprvé, co čínská značka zahájila prodej nějakého telefonu, který by ve spolupráci s Porsche vytvořila. V tuto chvíli je skládačka dostupná na čínském Honor Mall s oficiální cenovkou 15 999 juanů, což je asi 51 000 Kč. Je tak otázkou, jestli by pro Honor bylo vůbec rentabilní, kdyby se tady nějaké telefony s takovou cenovkou začaly prodávat. A to si ještě k tomu musíme přičíst různé poplatky a dostali bychom se na ještě vyšší sumu než 51 000 Kč.

Honor
Zdroj fotografie: Honor

Z názvu už asi každý pochopil, že telefon by měl u svého uživatele evokovat něco z Porsche. Čili důraz je u něj kladen především na luxusní designové prvky, které musí stát za to. Každého určitě potěší to, že má displej Rhinoglass využívající technologii nano-mikrokrystalického skla druhé generace. Díky tomu je telefon odolnější při pádu a hrozí menší riziko poškození. Na něco podobného vsadil Honor i z druhé strany, a to když zadní panel opatřil vrstvou nitridu křemíku, která zvyšuje odolnost proti poškrábaní. Můžeme tedy říci, že v tomto směru myslela čínská společnost na své uživatele se vším všudy a ti se nemusí bát různých situací.

Honor
Zdroj fotografie: Honor

Honor vsadil na kvalitu

Samotný OLED displej smartphonu má velikost 7,92 palců a 120Hz obnovovací frekvenci. Vnější OLED displej pak disponuje velikostí pouze 6,43 palců. Zařízení běží díky Snapdragonu 8 Gen 2 Leading Edition, což je vlajkový čipset vyrobený na míru právě Honoru. Snapdragon je spárován s 16GB RAM a 1TB vnitřním úložištěm. Na zadní straně se ční rovnou hned tři fotoaparáty – 50MP hlavní, 20MP teleobjektiv a 13MP ultraširokoúhlý snímač. O velkou výdrž telefonu se postará 5000mAh baterie podporující 66W rychlé nabíjení.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 4

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *