Honor vydal nový tablet s osmi reproduktory

HONOR Tab 8
Zdroj fotografie: HONOR

Po delší odmlce jsme se dočkali nového tabletu od Honoru. Byl představen na dnešní tiskové konferenci, kterou čínský výrobce elektroniky uspořádal. Předprodejní cena Honoru Tab 8 začíná na 207 USD. Předprodej bude zahájen 29. července ve 20:30, ale pouze pro čínské zákazníky. Dále jsme se dozvěděli, že verze s 8GB RAM a 128GB interním úložištěm bude dostupná v srpnu. K tabletu byla představena i nová klávesnice, která se k němu opravdu hodí. Ta má stát pouze 41 USD, což už stojí za přemýšlení nad její koupí.

Honor Tab 8 má 12palcovou obrazovku s vysokým rozlišením 2000 x 1200 pixelů. Jedná se o LCD displej s úzkými rámečky 7,2 mm s poměrem obrazovky k tělu 87 %. Obrazovka dále podporuje poměr stran 10:6, nabídne 2K rozlišení a zobrazení 1,07 miliard barev. Tělo je čistě kovové, tenké 6,9 m a váží pouhých 520 gramů.

HONOR Tab 8
Zdroj fotografie: HONOR

Pod krytem tohoto tabletu nalezneme jako srdce zařízení Qualcomm Snapdragon 680, což je takový průměr, který nenadchne, ale ani neurazí. V oblasti fotoaparátu to tady moc velká sláva není. Na zadní straně najdeme pouze jeden snímač s velikostí 5 MPx. Vepředu tomu není jinak, a tak žádná pěkná selfíčka z tohoto tabletu neočekávajte. Dlouhou výdrž zde zajišťuje slušná 7250mAh baterie s podporou 22,5W nabíjení. Vstupní porty má Honor Tab 8 rovnou dva. Jeden klasický USB-C a druhý USB 2.0.

HONOR Tab 8
Konference společnosti Honor / Zdroj fotografie: Honor

Jako drtivá většina dnešních zařízení má tablet od Honoru ochranu proti modrému světlu od certifikovaného ověřovatele v podobě TUV Rheinland. Nový tablet poběží na nejnovějším softwarovém systému od Honoru Magic UI 6.1. Působivou funkcí zde je spolupráce na více obrazovkách najednou. Toho by mohl využít nejeden student. Dostupnost tohoto tabletu globálně není prozatím jasná.


Bude Vás jistě zajímat:


V poslední době se trh s tablety moc velké oblibě netěší. Covid-19 ho sice částečně podpořil, ale pořád to není ono, a zjevně už ani nebude. Já osobně si už nedokážu používání tabletu představit, jelikož mi přijde mobil ve všem naprosto dostačující. Jak to máte vy? Používáte ještě vůbec tablet nebo ne? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *