Jak chráníte citlivá data na svém mobilním telefonu? Značka HONOR přichází se separátním čipem jen pro citlivá data nebo režimem pro privátní hovory

HONOR
Zdroj fotografie: HONOR

Jak máte zabezpečená data na svém mobilním telefonu? Dáváte si na svůj mobil pozor, i když jej nemáte v ruce? Bezpečí citlivých osobních údajů je pro každého z nás na prvním místě, v dnešní rychlé době ale často rychle zapomínáme svá data opravdu chránit. Mobilní telefon je navíc důležitým prostředkem téměř při čemkoli, co přes den děláme. Naštěstí výrobci nastupující trend mobilu jako dominantního zařízení v našem životě sledují už delší dobu a přicházejí s celou řádkou inovací, které Vám se zabezpečením dat pomůžou. Poslední model značky HONOR tak přichází dokonce s odděleným čipem jen pro citlivá data, ještě větší anonymizací nebo režimem pro absolutně soukromé hovory.

Duální bezpečnostní systém (TEE) a oddělený čip jen pro citlivá data

HONOR ve spolupráci se špičkovým dodavatelem ve svém oborou Qualcomm vyvinul unikátní dální systéme zabezpečení TEE (Trusted Execution Environment), který spolehlivě chrání vaše osobní data nebo např. také data z platební karty.

Navíc prémiový mobilní telefon HONOR Magic4 Pro disponuje odděleným čipem jen pro citlivá data, jako jsou hesla nebo biometrické údaje, tedy identifikace pomoci skenu obličeje nebo otisk prstu pro odemčení telefonu.

HONOR
Zdroj fotografie: HONOR

Mohlo by se Vám líbit:


3D rozpoznání obličej a ultrasonická čtečka otisku prstů

V současné době jedna z nejvyšších možností zabezpečeních proti odemknutí mobilního telefonu nepovolanou osobou je určitě odemykání obličejem. Prémiový HONOR Magic4 Pro tuto funkci ještě dotáhnul a díky 3D rozpoznání obličejem si můžete být jistí, že se do telefonu nedostane nikdo nepovolaný. A pozor, je to odemykání obličejem je vysoce návykové, velmi rychle si zvyknete, že nemusíte nic vyťukávat, zadávat složité kombinace, je také velmi přesné a rychlé. Navíc je opravdu extrémně bezpečné, máme vyzkoušeno, že v žádném případě nefunguje např. sken fotky nebo dvojčete.

Ultrasonická čtečka je díky vysoce přesnému senzoru od společnosti Qualcomm v tuto chvíli opravdu jedno z nejspolehlivějších na světě. Díky až o 77 % větší plošce čtečky, 1,7x většímu počtu zachycených biometrických údajů a až o 40 % vyšší rychlosti oproti předchozí generaci je odemčení opravdu ultra rychlé.

Zdroj: HONOR

Režim čistě pro privátní hovory

HONOR Magic4 Pro má ještě jednu vychytávku navíc. Určitě to znáte, jste v přeplněné městské dopravě, ve výtahu nebo kavárně a zrovna vám někdo zavolá a potřebuje vyřešit urgentně něco, co ale není pro cizí uši. Díky unikátní technologii a režimu pro čistě privátní hovory „Just Say to Me“ se nemusíte bát, že kdokoli kolem vás cokoli uslyší.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *