Huawei dokončil prodej Honoru

Huawei
Zdroj: Huawei

Společnost Huawei ve své výroční zprávě uvedla, že splnila veškerá smluvní práva a povinnosti související s dodatečnou dohodou o prodeji Honoru. Huawei tuto dohodu podepsal teprve v roce 2023, ač samotný Honor prodal už v roce 2020. Výroční zpráva čínského giganta uvádí, že společnost obdrží peníze na splátky s tím, že konečná výše prodeje je nejistá.

Dále jsme se dozvěděli, že finanční nástroje související s prodejem byly oceněny reálnou hodnotou, nikoli tržní cenou. Zpráva zdůrazňuje, že změna reálné hodnoty finančních nástrojů vytvořená prodejem dceřiných společností a podniků v roce 2023 dosáhla významných 55,853 miliard juanů. Základní informace uvedené ve zprávě sahají do listopadu 2020, kdy Huawei Honor prodal. Honor koupila skupina Shenzhen Smart City Technology Development, která se skládá z více než 30 společností.

Společnost Huawei prodala Honor konsorciu s více než 30 společnostmi, a to včetně subjektů podporovaných vládou v Shenzhenu. Mezi kupujícími je ještě pozoruhodná společnost China Telling Telecom, která distribuuje své produkty Applu, Samsungu nebo právě Huawei.

Huawei musel Honor prodat

Spojené státy v podstatě Huawei k prodeji donutily, a to kvůli sankcím, které na čínského giganta uvalily. Časem se mu stále hůře sháněly komponenty do smartphonů a po nějakém čase bylo víc než jasné, že to takto dále nejde. A tak se Huawei uchýlil k prodeji, díky čemuž má v dnešní době Honor Google služby a 5G ve svých telefonech. Kdyby se musel Huawei ještě celou dobu starat o Honor, tak je pravděpodobné, že by teď nebyl tak daleko. Honoru se teď daří, představuje vlajkové telefony, skládací telefony a dle úniků má do budoucna velké plány, které by se pod křídly Huawei neuskutečnily.

Honor předběhl Huawei na globálním trhu v rámci prodeje smartphonů. A je dost možné, že to bude takto pokračovat i v budoucnu, a to minimálně do doby, než Huawei nabídne plnohodnotný operační systém.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, gizmochina.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *