Překvapení! Apple zvýšil u iPhone 12 pouhou aktualizací výkon bezdrátového nabíjení

Apple
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

Nejnovější aktualizace iOS 17.4 od společnosti Apple, která souvisí především s dodržováním zákona EU o digitálních trzích, přinesla uživatelům iPhonu 12 příjemné překvapení. Nová aktualizace umožňuje kompatibilitu s pokročilým standardem bezdrátového nabíjení Qi2 pro smartphone.

Testy provedené publikací Macworld odhalily, že iPhone 12 se systémem iOS 17.4 se nyní může bezdrátově nabíjet s výkonem 15 W i při použití nabíječky Qi2, která není certifikovanou nabíječkou MagSafe společnosti Apple.

V jejich testech byla doba nabíjení iPhonu 12 mezi nabíječkami MagSafe a Qi2 pozoruhodně podobná, přičemž dosažení 30 procent baterie trvalo přibližně 20 minut a dosažení 50 procent 45-50 minut.

Kromě toho zpráva uvádí, že telefon nyní při připojení k těmto nabíječkám zobrazuje animaci nabíjení pouze 15 W, ačkoli společnost Apple tuto funkci ve svých oficiálních poznámkách k vydání nezmínila. Dříve byly iPhony 12 omezeny na rychlost nabíjení 7,5 W na bezdrátových nabíječkách Qi, které nejsou typu MagSafe. Společnost Apple provedla podobnou aktualizaci pro iPhone 13 a iPhone 14 již v prosinci s aktualizací softwaru iOS 17.2. A nyní se k nim přidal i iPhone 12 z roku 2020.

Qi2 je nový standard bezdrátového nabíjení s lepší účinností bezdrátového přenosu energie a robustním magnetickým vyrovnáním, který nese podobnost s technologií MagSafe společnosti Apple. Tato podobnost není překvapivá vzhledem k významné roli společnosti Apple v konsorciu Wireless Power Consortium (WPC), které stojí za standardem Qi. Jejich vliv na vývoj Qi2 je tedy zřejmý.

Pro uživatele iPhonu 12 znamená tato aktualizace větší volnost v bezdrátovém nabíjení. Nyní mohou i nabíječky Qi2, které nejsou vybaveny technologií MagSafe, poskytovat stejně rychlé 15W nabíjení, čímž se rozšiřuje škála dostupných nabíječek bez snížení výkonu.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: zdnet.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *