Huawei má další prodejní úspěch. Smartphonů nova se prodalo přes 200 milionů kusů

Představení modelů Huawei nova
He Gang se smartphony řady nova 10 / Zdroj fotografie: Huawei

Všichni víme, že se Huawei potýká s problémy při prodeji smartphonů ve všech zemích světa. Je to dáno především tím, že čelí mnoha sankcím a zkažením pověsti Spojenými státy. Ještě před zákazem se bral Huawei jako největší adept na největší značku smartphonů. Nakonec, i přes sankce, se tak vážně stalo, a Huawei byl rázem největším globálním dodavatelem smartphonů na světě. Jak se však efekt sankcí prohluboval, tak společnost na globálním trhu začala upadat. Od té doby Huawei na trhu se smartphony nesoutěží, ale snaží se pouze přežít. Za celé tři roky musel prodat Honor a dvě svoje řady, které nesou názvy Enjoy a Maimang. Nutno podotknout, že ani jedna z těchto dvou řad se k nám do Česka nikdy nepodívala.

Navzdory omezením se společnost stále snaží uvádět smartphony na trh, především ten čínský. Zatímco jsme ve velkém očekávání na řadu Mate 50, tak včera jsme se dočkali řady Huawei nova 10. Tuto řadu měl Huawei rovněž podle dřívějších spekulací prodat společnosti Chia Mobile, ale naštěstí to byly opravdu jen spekulace a ne pravda. Je všeobecně známo, že si Huawei své řady nova velmi cení, a to byl nejspíše ten důvod, proč se ji Huawei nezbavil. V tuto chvíli je to taky jedna ze tří řad, na kterou se Huawei může opravdu spolehnout. Jak asi tušíte, tak zbylé řady jsou Mate a P.Včera jsme se dočkali na konferenci společnosti Huawei mnoha produktů s tím, že hlavní hvězdou byla právě řada nova 10 která zastínila všechny ostatní. Dokonce jsme se dozvěděli i nějaké ty informace o celé sérii nova. He Gang, provozní ředitel společnosti Huawei, prohlásil, že na globálním trhu se nyní pohybuje přes 200 milionů uživatelů s mobilním zařízením jakékoli řady nova. Když vezmeme v potaz sankce, které Huawei drží na uzdě, tak je to skoro až zázrak, že se některé nové řady nova prodávají po milionech kusů.

Celá série nova byla vždy cílovkou pro lidi, kteří mají rádi selfie. Huawei má od této řady opravdu velká očekávání, a dává nám to najevo.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *