Nečekaná rána pod pás! Huawei údajně neplánuje uvést Mate 60 Pro na globální trh

Huawei Mate 60 Pro
Zdroj: Huawei

Včera byl v Číně bez velkého rozruchu představen Huawei Mate 60 Pro. Dneska byl v tichosti odhalen základní model Huawei Mate 60. Nejnovější vlajkové smartphony společnosti jsou již v prodeji ve své domovské zemi.

Jedná se o zajímavé zařízení, neboť je poháněno novým procesorem Kirin. Také se jedná o vůbec první spotřebitelský smartphone, který má podporu satelitního volání. Bohužel však máme špatnou zprávu pro dlouholeté fanoušky společnosti Huawei žijící mimo pevninskou Čínu.

Společnost Huawei včera ve svém prohlášení pro Android Authority potvrdila, že nemá v plánu uvést Huawei Mate 60 Pro na globální trhy. Ačkoli společnost zatím neučinila žádné prohlášení týkající se základního modelu, mohl by ho potkat stejný osud.

I přes absenci GMS (Google Mobile Services) a 5G společnost Huawei vydala předchozí telefony Mate na několika vybraných světových trzích. To však bohužel nebude údajně případ nejnovějších modelů.

Čip uvnitř těchto telefonů by mohl být důvodem jejich nedostupnosti v regionech mimo pevninskou Čínu. Je v nich totiž umístěn nový SoC Kirin 9000s. Bohužel o něm stále nemáme podrobné informace, kromě toho, že umožňuje připojení 5G.

Nový čip Kirin ve smartphonech Huawei umožňuje po dlouhé době připojení 5G. Je známo, že Huawei má zakázáno využívat technologie 5G, na kterých se podílí USA. Tato nová mobilní platforma Kirin je však údajně plně domácí, takže je celá kompletně vyvinuta a vyrobena v Číně pomoci nových technologií.

Na další informace o tomto novém čipu čekáme. Zatím na základě benchmarků víme, že je pouze stejně výkonný jako téměř 3 roky starý Snapdragon 888.

Je také velmi pravděpodobné, že díky tomu, že si společnost Huawei vyvinula vlastní čip, který je schopna vyrábět pomocí vlastní technologie. Tak bude mít ze strany USA zakázáno nakupovat procesory Snapdragon. Jenže otázkou zůstává, kolik je Huawei si schopno těchto čipů vyrobit. Proto je možné, že vzhledem k nedostatku čipů Kirin a zákazu procesorů Snapdragon, tak série Mate 60 zůstane zatím exkluzivní pouze pro čínský trh.

Tato série a většina informací kolem ní je stále zahalena rouškou tajemna. Není to zase tak dávno, kdy se šířily spekulace o tom, že se Huawei chystá odhalit Mate 60 Pro na globální trh ve stejný den, jako bude Apple odhalovat své iPhony.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: androidauthority.com, gizchina.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *